Založ si blog

Ak je v niečom táto vládna partia dobrá, tak v krytí svojich prešľapov a prúserov. Vládny valec dnes pri odvolávaní podržala aj rančera Richarda Sulíka.

Richard Sulík, ktorého zaujímajú teplé rožky a so založenými rukami sa pozerá na zvyšovanie cien energií včera v parlamente odvolávaniu z postu ministra hospodárstva. Namiesto systematických riešení, ktoré by ochránili ľudí a podnikateľov pred ich zvyšovaním, neuveriteľne cynicky odporúča ľuďom odmontovať žiarovky. Čo je mimoriadne ironické, dlhodobé politické chovanie SaS trefne zhodnotil samotný koaličný partner SaS, ktorý už v minulosti uviedol „Kedy oni už len stáli na strane ľudí“ (mysliac Sulíkovu SaS).

V rámci dobrých vzťahov v koalícii ho Igor Matovič natrel, že ho Richard Sulík ubezpečil, že ďalšie volebné obdobie už v politike nebude, pretože si kúpil ranč v Austrálii a plánuje tam odísť. Igor Matovič ešte uviedol, že Richard Sulík ho ako ministra financií nikdy nepožiadal, aby sa do rozpočtu zakomponovali peniaze na kompenzáciu vyšších cien energií. Ak je to pravda, už len toto by bol dôvod na okamžité odstúpenie.

Richard Sulík najprv mlčal, neskôr musel samozrejme zaujať stanovisko. Arogantne, spôsobom im vlastným reagovala strana SaS, že ranč je súkromná vec Richarda Sulíka, navyše neaktuálna.  Nie pán Sulík, toto je mimoriadne aktuálna vec. Vy možno budete mať vyložené nohy v teple na ranči v Austrálii, keďže ste uviedli, že nemáte rád zimu.  No Slovensku, ale mnohým občanom hrozí, že tu budú mrznúť, keď nebudú mať z čoho platiť energie. Ale vlastne to nikoho neprekvapuje, solidarita v názve Vašej strany je iba prázdnym slovom, už roky v politike to dokazujete.

A navyše pán Sulík, keďže o sebe tvrdíte, že hráte fér, rád druhých poučujete a hráte sa na morálnu autoritu, nič, absolútne nič Vám nebránilo informáciu o kúpe ranču v Austrálii uviesť v majetkovom priznaní. A nie sa zbabelo skrývať za neznámu firmu na štýl Panama Papers. Ste v politike, ste minister mimoriadne dôležitého rezortu, tak občania majú právo vedieť pravdu, či napríklad Vaši obchodní partneri v neznámej firme nemohli napríklad profitovať aj zo štátnych zákazok. Tak sa Vás verejne pýtam – uveďte koľko Vás stál ranč, akú časť z neho vlastníte a s akými spoločníkmi v ňom budete tráviť dôchodok.  Viete pán Sulík drvivá väčšina Slovákov nemá možnosť ísť do Austrálie ako vy. Ale musia tu na  Slovensku znášať dôsledky Vášho zbabraného vládnutia.  Ale pardon, zabudol som, ešte stále si môžu odmontovať žiarovky.

Ale niečo je na tejto vláde fascinujúce, to naozaj treba uznať. Sú neustále rozhádaní, nadávajú si, urážajú sa, vzájomne sa obviňujú, odkazujú si cez médiá, vytvárajú chaos. Ale akoby zázrakom sa vždy dokážu spojiť pri krytí a zahladzovaní svojich neustálych prúserov a prešľapov. A že ich bolo dosť!!! Tak tomu bolo aj dnes, a Krokodíl Dundee Richard Sulík tak ostáva vo svojej funkcii. Úprimne? Pre dobro občanov Slovenska Richardovi Sulíkovi  úprimne dôchodok prajem a dúfam, že do Austrálie pôjde čím skôr.

Matovič zostal nahý, už len s bobkovým listom. Čo sa našlo v Matovičom trezore?

02.02.2024

Keby sme bývalého vyšetrovateľa NAKA a exfunkcionára Úradu inšpekčnej služby, Pavla Ďurku, nepostavili mimo služby, nikdy by sme sa nedozvedeli, že v trezore skrýval živý spis o odpočúvaní opozície na poľovníckej chate. Viac informácii o závažnej kauze nájdete vo videu:

Pohoršený pán Šimečka, kde ste boli doteraz?

08.11.2023

Pán Šimečka, v minulosti ste sa mlčky prizerali rôznym kontroverzným zásahom polície. Tak sa Vás pýtam, kde ste boli doteraz? Ak Vás zaujímajú aj ďalšie otázky pre pre pána Šimečku, nájdete ich vo videu:

Ľudia sa musia cítiť bezpečne a zákon bude platiť pre každého

27.10.2023

Najväčšou prioritou je zabezpečiť bezpečnosť občanov. Zároveň musí v polícii skončiť chaos, nekompetentnosť a aj jej zneužívanie. Jediným kritériom, ktorým sa bude musieť riadiť každý policajt bude dodržiavanie zákona. Viac informácií o prvých prioritách Ministerstva vnútra nájdete vo videu:

Emmanuel Macron

Zacharovová: Francúzsko sa príliš angažuje v konflikte na Ukrajine, hrozí mu stret s Ruskom

13.06.2024 18:15

Podľa hovorkyne ruskej diplomacie je načase, aby sa ľudia vo Francúzsku prebudili a uvedomili si, do čoho sú zaťahovaní.

Putin Gold

Veľká sedmička prinúti úspory Moskvy pracovať pre Kyjev

13.06.2024 18:04

Šéf Kremľa s nimi kedysi sedel za jedným stolom. Z niekdajšej Veľkej osmičky je ale dnes Veľká sedmička, a jej lídri na summite G7 v Taliansku chystajú veľké zúčtovanie s Vladimirom Putinom za jeho agresiu proti Ukrajine.

Emmanuel Macron

Macron hrá po prehre v eurovoľbách vabank. Ako môže jeho pád ovplyvniť úniu?

13.06.2024 18:00

Vráti sa Smer po eurovoľbách do rodiny európskych socialistov? Analytici sú skeptickí.

Russia Belarus

Diktátor sľubuje férové voľby a pohľadá básne zo svojej mladosti. Vytvoria z Lukašenka novodobého Lenina?

13.06.2024 18:00

Alexandr Lukašenko si zaslúži Nobelovu cenu , tvrdí jeho zaslepený obdivovateľ Valerij Šumilov, ktorý sa živí ako novinár štátnej propagandy.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 695763x
Priemerná čítanosť článkov: 10084x

Autor blogu

Kategórie