Založ si blog

Jediný zásah tohto typu v celej Európe?Nátlak alebo ovplyvňovanie sudcov je zjavne dovolené

Keď médiá informovali o zásahu NAKA na Okresnom súde Bratislava III, tušil som, že sa dozvieme ešte veľa zaujímavých vecí. O Hamranových a Lipšicových klamstvách, ako príslušníci NAKA postupovali profesionálne, zdržanlivo a úctivo, si mnoho ľudí myslelo svoje. Nezabudli ešte podotknúť, že utajovaná príloha spisu, ktorú chceli zaistiť musela pokútnym spôsobom ( asi v noci?) opustiť priestor určený pre utajované skutočnosti, pretože NAKA strážila vstup do priestoru, kde sa nachádzal. Hamran s Lipšicom obhajovali príslušníkov NAKA tak, ako by boli sami pri zásahu prítomní alebo ho osobne koordinovali.

Naopak, spochybňovali vyjadrenia predsedu súdu, službukonajúceho sudcu, zákonnej sudkyne, súdnej tajomníčky a vrátnika, ktorí svoje svedectvo o zásahu poskytli v takom rozsahu, ako ho zažili na vlastnej koži.

Nadpráca ministerky Kolíkovej?

Nie je prekvapujúce, že v celej záležitosti sa na stranu  „elity“ z NAKA pridala aj ministerka Kolíková. Ešte minulý týždeň som informoval, že v čase rozhodovania Najvyššieho správneho súdu SR o disciplinárnom previnení Daniela Lipšica sa ministerka Kolíková stretla s predsedníčkou senátu ( JUDr. Anita Filová), ktorá o Lipšicovi rozhodovala. Náhoda? Ministerka Kolíková sa očividne veľmi zvláštnym spôsobom snaží o zvýšenie dôveryhodnosť justície a to osobným obiehaním sudcov pred rozhodovaním v citlivých veciach.

Predseda Súdnej rady SR sa k celej záležitosti postavil tak, že alibisticky strčil hlavu do piesku a vec necháva vyhniť. Som naozaj zvedavý, čo si o postupe predsedu Súdnej rady SR myslia sudcovia na Slovensku.

Vyšetrovateľská elita alebo babráci?

Som rád, že mlčanie prelomila aspoň trestná sudkyňa a členka Súdnej rady Marcela Kosová, ktorá poskytla rozhovor o skutočnostiach, ktoré dodnes neboli známe.  Z neho vyplýva nielen to, že NAKA vyvíjala neoprávnený nátlak voči súdnej moci, zadržiavala nesprávnu osobu, ale poskytla aj vysvetlenie ako utajovaná príloha opustila budovu súdu. Marcela Kosová to pomenovala trefne ako bezprecedentný, „Jediný zásah tohto typu v celej Európe.“ Policajný prezident Hamran poskytol médiám  a verejnosti verziu ako zo špionážneho filmu. Vyhlásil, že utajovaná príloha potajme „opustila budovu a aj trezor, hoci naši príslušníci pred ním stáli už od šiestej“. A realita? 7 po zuby ozbrojených policajtov, strážilo miestnosť so súdnou úradníčkou, zatiaľ čo do tej iste miestnosti, priamo pred nimi vošla oprávnená pracovníčka súdu a zobrala prílohu, vyšla von a následne ju odovzdala štandardnou cestou pracovníčke prokuratúry. Čo myslíte, jedná sa o elitu vyšetrovateľov alebo bandu babrákov?

Matovič sa rád oháňa miliardami, ale peňaženky Slovákov hovoria niečo iné

27.06.2022

Igor Matovič sa veľmi rád oháňa miliardami a pomocou občanom tejto krajiny. Keď si ľudia otvoria peňaženky, sami, žiaľ, najlepšie uvidia ako táto vláda NEpomohla vlastným občanom. V diskusiu som to otvorene Matovičovi povedal, akej pomoci sa ľudia dočkali za desať mesiacov od najväčšieho zdražovania za 22 rokov. Nech počítam, ako počítam vyšlo mi to to pre úzku [...]

Povedal som Matovičovi do očí čo si o ňom ľudia myslia

20.06.2022

Je na čase, aby Matovič vystúpil zo svojej opancierovanej limuzíny a prešiel sa medzi bežnými ľudmi. Zistil by tak, čo si o ňom myslia. Ja som mu to otvorene povedal priamo do očí. Viac nájdete vo videu:

Výzva pre Igora

01.06.2022

Milý Igor, chápem, že sa bojíš, lebo si si odo mňa vypočul viackrát to, čo si o tebe myslí celé Slovensko. Môžeš sa spoľahnúť, že mi ti pokoj nedáme, kým Slovenko nezbavíme toho najväčšieho zla – TEBA. Viac nájdete vo videu:

lekár, dieťa, pediater, rodičia

Štát zisťoval, kde chýbajú lekári. Analýza dokázala, že všade

05.07.2022 07:00

Vlani začalo ministerstvo zdravotníctva analyzovať sieť všeobecných lekárov a pediatrov. Vedelo sa, že lekárov je málo, no rezort chcel zistiť, ktoré regióny sú najkritickejšie.

Poland Canada Ukraine Refugees

ONLINE: Zelenskyj o Rusoch: Musíme ich zlomiť. Obnovu Ukrajiny chce začať hneď

05.07.2022 06:25

Prezident Volodymyr Zelenskyj nechce čakať na obnovu Ukrajiny po vojne, chcel by to hneď. Odhadované náklady sú viac ako 700 miliárd eur.

Jadrový kufrík

Polovica Rusov sa bojí, že Putin stlačí červený gombík

05.07.2022 06:00

Čo si myslia Rusi, Bielorusi a Ukrajinci o vojne na Ukrajine? Sociológovia predstavili výsledky svojho výskumu.

streľba, Chicago, USA

Chicagská polícia má v rukách strelca, ktorý mal zabíjať na Deň nezávislosti

05.07.2022 05:42, aktualizované: 07:02

Policajti v Highland Park na predmestí Chicaga vypátrali muža podozrivého z toho, že zastrelil šesť ľudí na sprievode k pondelkovému Dňu nezávislosti.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 578745x
Priemerná čítanosť článkov: 10920x

Autor blogu

Kategórie