Založ si blog

Vybuchla atómová bomba Igora Matoviča?

V lete sa premiér Igor Matovič korone 3 mesiace vôbec nevenoval, to sú jeho vlastné slová. Nepoznám jedného premiéra alebo hlavu štátu v Európe, ktorá by si takéto niečo voči svojim občanom dovolila. Pandémia zúri po celom svete, ale Igor Matovič, skrátka koronu nerieši a čo je najhoršie, nepripravoval v lete ani žiadny plán. A po premrhanom čase, počas celého leta, keď sa situácia dramaticky začala zhoršovať, po  kritike zo strany verejnosti, odbornej verejnosti, ale aj koaličných partnerov sa následne nepripravenými krokmi snažil presvedčiť verejnosť o tom, že vie čo robí.

Falošná vstupenka na slobodu od Igora Matoviča

Premiér Matovič bombasticky ohlásil celoplošné tetovania ako zázračný liek proti koronavírusu. Dnes ho nazýva atómovou bombou. Odborníci sa zo začiatku vyjadrovali diplomaticky, faktami jasne poukazovali na riziká, potrebu počúvania odborníkov, lekárov a vedcov. Zbytočne. Čoraz hlasnejšie sa ozývali názory, že sa nejednalo o odborné, ale politické rozhodnutie. Priznali to aj samotní členovia krízového štábu. Premiér Igor Matovič ohlasoval negatívny test ako  vstupenku na slobodu. Celé Slovensko sa týždne stresovalo, delili a kategorizovali sa ľudia pri „dobrovoľnom“ testovaní, ktoré až také dobrovoľné vlastne nebolo. Pritom, pri všetkej úcte, ľudia, ktorí ostali doma sú v konečnom dôsledku menej „nebezpeční“ ako ľudia, ktorí nevedomky behajú po vonku s falošným negatívnym COVID testom. Nezodpovedanie sú aj otázky, čo sa vlastne deje s pozitívne testovanými? Sú trasovaní oni samotní, ich rodiny a ľudia s ktorými boli v kontakte?

Pôvodne boli ohlásené dve kolá celoplošného testovania, ľudia sa podľa toho samozrejme zariadili. Druhé kolo už vlastne nebolo celoplošné. A dnes? Núdzový stav sa ide predlžovať o ďalšie tri mesiace, spomínajú sa veľmi nejasne ďalšie kolá testovania a možný lockdown, ktorý tu už aj tak vlastne máme.  Minister obrany Jaroslav Naď vyhlasuje,  že do konca roka sa pravdepodobne neotvoria reštaurácie a fitnescentrá? A myslíte si, že odkomunikovali aspoň v rámci koalície núdzový stav? Omyl, Richard Sulík, minister vládnej koalície už vyhlásil, že za 90 dňové predĺženie núdzového stavu nemôžu na hlasovaní vláde podporiť. Nefunguje asi najdôležitejšia vec a tou je informovanosť . To, že sa nevedia dohodnúť vo vláde a veci sa menia z minúty na minútu je jedna vec. Ale to, že sú v informačnej neistote aj občania je mimoriadne zlé a nebezpečné. Nikto dodnes nevie, čo má robiť s výsledkom testu, ktorý má mať platnosť 2 týždne. Kedy treba nový? Ako to bude zabezpečené? A čo ľudia dochádzajúci za prácou zo zahraničia – pendleri? Veď ľudia majú svoje životy, plány, povinnosti, nemôžu byť ešte pár dni pred koncom platnosti testu v nevedomosti!!!

Oklamaní dôchodcovia

Najzraniteľnejšej a najrizikovejšej skupine, dôchodcom sa najprv odporúčalo, aby počas prvého kola plošného testovania ostali doma. Mnohí poslúchli, ďalší aj tak nechceli riskovať čakanie v zime a možnosť nakazenia. A akej odmeny sa dočkali seniori? Vláda predĺžila zákaz vykázanie bez platného testu o ďalšie dva týždne. Navyše, ako bonus, na vyzdvihnutie dôchodkov nie je uvedené ako výnimka na vychádzanie.  Ostanú tak zavretí doma? Iste, je tu možnosť odstátia si dlhých rád v zime, ak máte to šťastie a ste v regióne, kde bude viac odberných miest. Alebo súkromné testovanie? Pre mnohých dôchodcov budú takéto náklady neúnosné, až likvidačné. Bola to neschopnosť, nevedomosť alebo zámer? To je, ale jedno, dôležitý je výsledok vo forme podrazenia tej najzraniteľnejšej a najohrozenejšej skupiny.

Klamstvá a urážky zo strany premiéra Matoviča

Premiér klame, dlhodobo a systematicky, je to súčasť jeho politickej kariéry a existencie. Pamätáme si na klamanie pri údajnom úplatku, ktorý mu bol ponúknutý za vlády Ivety Radičovej, najazdených kilometroch na firemnom aute, ktoré mala šoférovať jeho mama, klamstvá pri písaní diplomovej práce, testy, ktoré chcel pred pár mesiacmi hádzať do Dunaju, sú zrazu spoľahlivé a používajú sa na celoplošné testovanie atď.

Poďme sa pozrieť na fatky. Premiér celému národu tvrdí, že sme zastavili rast nákazy (aj keď, ešte minulý týždeň sme mali rekordné prírastky) a len vďaka plošnému testovaniu sme zišli z „českej cesty“. Česi predsa netestovali a ženú sa do záhuby.

Realita? Je to klamstvo, toto hovoria dáta. Ak niečo skutočne brzdí rast vírusu, sú to predovšetkým opatrenia na zníženie mobility, ktoré máme na Slovensku už od 1. a ďalšie od 15. októbra. A tieto majú výsledky, tak isto, ako v Česku. Viac informácií nájdete tu: (https://databezpatosu.sk/…/naozaj-sme-hnusobe…/…)

Ďalšia, často opakovaná lož je, že Slovensko je akýmsi „ostrovčekom slobody“ v strednej Európe a že túto „slobodu“ si môžeme užívať práve vďaka plošnému testovaniu. Nie, nie sme žiadnym ostrovčekom slobody, práve naopak – stačí si pozrieť napríklad tento zoznam (https://ourworldindata.org/grapher/covid-stringency-index?tab=chart&time=earliest..latest&country=AUT~BGR~HRV~CZE~EST~DEU~HUN~LVA~LTU~POL~ROU~SVK~SVN~UKR). Aj na základe týchto údajov je úplne zrejmé, že Slovensko má jedno z najprísnejších proticovidových opatrení nielen v okolí, ale dovoľujem si tvrdiť, že aj v Európe. Opäť, nie plošné testovanie, ale opatrenia stoja za zmierňovaním rastu šírenia nákazy.

Na  nevhodnosť celoplošného testovania s využitím antigénových testov pred testovaním a na opatrnosť a predčasné hodnotenie úspešnosti plošného testovania upozorňujú odborníci stále a čoraz hlasnejšie. Vedci sa vyjadrili aj formou „spoločného vyhlásenie slovenských vedcov k aktuálnej epidemickej situácii“, kde vyzvali na potrebu nedelenia spoločnosti, otvorenej komunikácie a informovanosti občanov, aj „v kontexte súčasného poznania o limitáciách testov, a nespájať pojem infekčnosti s ich výsledkom. Považujeme za nutné držať sa odborných štúdií, ktoré odporúčajú preverovať výsledky PCR metódou.“ Na fakty sa snažil upozorňovať aj špičkový vedec, Pavol Čekan. Ten vedec, ktorý bezplatne daroval Slovenskej republike 200 000 testov a premiér Igor Matovič s ním v minulosti s radosťou pózoval pred kamerami. Dnes, je premiérom Matovičom obviňovaný z biznisových záujmov a urážaný, že vlastne šíri hlúposti. Dôvod? Iba poukazoval na jasné, aj vedecké fakty. Celú absurdnú situáciu najlepšie vyjadrujú slová samotného vedca: „Pán premiér, je nefér, že takto musím dokazovať, že to ako vedec myslím dobre a že chcem Slovensku nezištne pomôcť“.

Ja iba dodám, že je tu obrovský chaos, neinformovanosť, klamstvá, dezorganizácia a hrubé, arogantné urážanie. Skutočne to vyzerá tak, že tu vybuchla atómová bomba Igora Matoviča…

Referendum o predčasných voľbách je sebaobranou pred Igorom Matovičom a jeho vládou

24.02.2021

Igor Matovič zlyhal nielen ako premiér, ale aj ako človek, chlap a čo je najhoršie, odmieta za to prevziať zodpovednosť. Táto vláda chaosu musí skončiť, predčasné voľby sú zúfalo, naozaj zúfalo potrebné. Každý jeden deň navyše vládnutia Igora Matoviča je obrovským rizikom a doslova sú ohrozované životy občanov Slovenska. A jasnými slovami [...]

Igor Matovič, podajte demisiu, každý deň vášho vládnutia ohrozuje životy občanov

18.02.2021

Strach beznádej a zúfalstvo po vystúpení prezidentky Zuzany Čaputovej a odborníkov Z tlačovej konferencie prezidentky Zuzany Čaputovej na ktorú pozvala odborníkov išiel strach, beznádej a zúfalosť. Pani prezidentka a odborníci totiž na rovinu pomenovali situáciu v akej sa Slovensko, žiaľ, nachádza. Prezidentka vyzvala, aby sa venovala pozornosť [...]

Už naozaj stačilo pán premiér, jediným riešením sú predčasné voľby

06.02.2021

Ak by sme chceli vymenovať všetky prešľapy Igora Matoviča a jeho vlády, zabralo by to celé hodiny. Je neuveriteľné, koľko toho stihli spackať, za takú krátku dobu ich vládnutia. V nasledujúcich riadkoch sa môžete pozrieť na hlavné zlyhania premiéra Igora Matovič a jeho vlády. Absolútne nezvládnutie pandémie koronavírusu – Môžete mi pripisovať [...]

Prezident USA Joe Biden

ONLINE: Biden: Zrušenie rúšok je neandertálske myslenie

04.03.2021 06:00, aktualizované: 06:45

Niektoré štáty USA povinné nosenie rúšok vôbec nezaviedli, iné ho rušia. Prezident Joe Biden to nazval neandertálskym myslením.

Remišová, Sulík, Korčok, po návšteve u prezidentky Čaputovej

Ustúpi Matovič? Bude nová vláda?

04.03.2021 05:30

Namiesto osláv kríza. Rokovania a intrigovanie. Koaličné strany chcú vládu udržať, no nie s Matovičom ako premiérom. Ten chce so sebou stiahnuť aj ministrov svojich partnerov.

nemocnica prešov

Upratovacie manévre v prešovskej nemocnici: Mopy dostali do rúk zdravotníci

04.03.2021 05:00

Vedenie prešovskej Fakultnej nemocnice s poliklinikou na čele s riaditeľom dalo výpoveď firme, ktorá 32 rokov upratovala priestory nemocnice.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Pre náš Tomášov

04.03.2021 00:40

Sme komunitné spoločenstvo, ktoré sa zameriava na kultúrne, športové, náučné, charitatívne podujatia za účelom spestrenia života obyvateľov obce Tomášov a i.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 275171x
Priemerná čítanosť článkov: 34396x

Autor blogu

Kategórie