Založ si blog

Vybuchla atómová bomba Igora Matoviča?

V lete sa premiér Igor Matovič korone 3 mesiace vôbec nevenoval, to sú jeho vlastné slová. Nepoznám jedného premiéra alebo hlavu štátu v Európe, ktorá by si takéto niečo voči svojim občanom dovolila. Pandémia zúri po celom svete, ale Igor Matovič, skrátka koronu nerieši a čo je najhoršie, nepripravoval v lete ani žiadny plán. A po premrhanom čase, počas celého leta, keď sa situácia dramaticky začala zhoršovať, po  kritike zo strany verejnosti, odbornej verejnosti, ale aj koaličných partnerov sa následne nepripravenými krokmi snažil presvedčiť verejnosť o tom, že vie čo robí.

Falošná vstupenka na slobodu od Igora Matoviča

Premiér Matovič bombasticky ohlásil celoplošné tetovania ako zázračný liek proti koronavírusu. Dnes ho nazýva atómovou bombou. Odborníci sa zo začiatku vyjadrovali diplomaticky, faktami jasne poukazovali na riziká, potrebu počúvania odborníkov, lekárov a vedcov. Zbytočne. Čoraz hlasnejšie sa ozývali názory, že sa nejednalo o odborné, ale politické rozhodnutie. Priznali to aj samotní členovia krízového štábu. Premiér Igor Matovič ohlasoval negatívny test ako  vstupenku na slobodu. Celé Slovensko sa týždne stresovalo, delili a kategorizovali sa ľudia pri „dobrovoľnom“ testovaní, ktoré až také dobrovoľné vlastne nebolo. Pritom, pri všetkej úcte, ľudia, ktorí ostali doma sú v konečnom dôsledku menej „nebezpeční“ ako ľudia, ktorí nevedomky behajú po vonku s falošným negatívnym COVID testom. Nezodpovedanie sú aj otázky, čo sa vlastne deje s pozitívne testovanými? Sú trasovaní oni samotní, ich rodiny a ľudia s ktorými boli v kontakte?

Pôvodne boli ohlásené dve kolá celoplošného testovania, ľudia sa podľa toho samozrejme zariadili. Druhé kolo už vlastne nebolo celoplošné. A dnes? Núdzový stav sa ide predlžovať o ďalšie tri mesiace, spomínajú sa veľmi nejasne ďalšie kolá testovania a možný lockdown, ktorý tu už aj tak vlastne máme.  Minister obrany Jaroslav Naď vyhlasuje,  že do konca roka sa pravdepodobne neotvoria reštaurácie a fitnescentrá? A myslíte si, že odkomunikovali aspoň v rámci koalície núdzový stav? Omyl, Richard Sulík, minister vládnej koalície už vyhlásil, že za 90 dňové predĺženie núdzového stavu nemôžu na hlasovaní vláde podporiť. Nefunguje asi najdôležitejšia vec a tou je informovanosť . To, že sa nevedia dohodnúť vo vláde a veci sa menia z minúty na minútu je jedna vec. Ale to, že sú v informačnej neistote aj občania je mimoriadne zlé a nebezpečné. Nikto dodnes nevie, čo má robiť s výsledkom testu, ktorý má mať platnosť 2 týždne. Kedy treba nový? Ako to bude zabezpečené? A čo ľudia dochádzajúci za prácou zo zahraničia – pendleri? Veď ľudia majú svoje životy, plány, povinnosti, nemôžu byť ešte pár dni pred koncom platnosti testu v nevedomosti!!!

Oklamaní dôchodcovia

Najzraniteľnejšej a najrizikovejšej skupine, dôchodcom sa najprv odporúčalo, aby počas prvého kola plošného testovania ostali doma. Mnohí poslúchli, ďalší aj tak nechceli riskovať čakanie v zime a možnosť nakazenia. A akej odmeny sa dočkali seniori? Vláda predĺžila zákaz vykázanie bez platného testu o ďalšie dva týždne. Navyše, ako bonus, na vyzdvihnutie dôchodkov nie je uvedené ako výnimka na vychádzanie.  Ostanú tak zavretí doma? Iste, je tu možnosť odstátia si dlhých rád v zime, ak máte to šťastie a ste v regióne, kde bude viac odberných miest. Alebo súkromné testovanie? Pre mnohých dôchodcov budú takéto náklady neúnosné, až likvidačné. Bola to neschopnosť, nevedomosť alebo zámer? To je, ale jedno, dôležitý je výsledok vo forme podrazenia tej najzraniteľnejšej a najohrozenejšej skupiny.

Klamstvá a urážky zo strany premiéra Matoviča

Premiér klame, dlhodobo a systematicky, je to súčasť jeho politickej kariéry a existencie. Pamätáme si na klamanie pri údajnom úplatku, ktorý mu bol ponúknutý za vlády Ivety Radičovej, najazdených kilometroch na firemnom aute, ktoré mala šoférovať jeho mama, klamstvá pri písaní diplomovej práce, testy, ktoré chcel pred pár mesiacmi hádzať do Dunaju, sú zrazu spoľahlivé a používajú sa na celoplošné testovanie atď.

Poďme sa pozrieť na fatky. Premiér celému národu tvrdí, že sme zastavili rast nákazy (aj keď, ešte minulý týždeň sme mali rekordné prírastky) a len vďaka plošnému testovaniu sme zišli z „českej cesty“. Česi predsa netestovali a ženú sa do záhuby.

Realita? Je to klamstvo, toto hovoria dáta. Ak niečo skutočne brzdí rast vírusu, sú to predovšetkým opatrenia na zníženie mobility, ktoré máme na Slovensku už od 1. a ďalšie od 15. októbra. A tieto majú výsledky, tak isto, ako v Česku. Viac informácií nájdete tu: (https://databezpatosu.sk/…/naozaj-sme-hnusobe…/…)

Ďalšia, často opakovaná lož je, že Slovensko je akýmsi „ostrovčekom slobody“ v strednej Európe a že túto „slobodu“ si môžeme užívať práve vďaka plošnému testovaniu. Nie, nie sme žiadnym ostrovčekom slobody, práve naopak – stačí si pozrieť napríklad tento zoznam (https://ourworldindata.org/grapher/covid-stringency-index?tab=chart&time=earliest..latest&country=AUT~BGR~HRV~CZE~EST~DEU~HUN~LVA~LTU~POL~ROU~SVK~SVN~UKR). Aj na základe týchto údajov je úplne zrejmé, že Slovensko má jedno z najprísnejších proticovidových opatrení nielen v okolí, ale dovoľujem si tvrdiť, že aj v Európe. Opäť, nie plošné testovanie, ale opatrenia stoja za zmierňovaním rastu šírenia nákazy.

Na  nevhodnosť celoplošného testovania s využitím antigénových testov pred testovaním a na opatrnosť a predčasné hodnotenie úspešnosti plošného testovania upozorňujú odborníci stále a čoraz hlasnejšie. Vedci sa vyjadrili aj formou „spoločného vyhlásenie slovenských vedcov k aktuálnej epidemickej situácii“, kde vyzvali na potrebu nedelenia spoločnosti, otvorenej komunikácie a informovanosti občanov, aj „v kontexte súčasného poznania o limitáciách testov, a nespájať pojem infekčnosti s ich výsledkom. Považujeme za nutné držať sa odborných štúdií, ktoré odporúčajú preverovať výsledky PCR metódou.“ Na fakty sa snažil upozorňovať aj špičkový vedec, Pavol Čekan. Ten vedec, ktorý bezplatne daroval Slovenskej republike 200 000 testov a premiér Igor Matovič s ním v minulosti s radosťou pózoval pred kamerami. Dnes, je premiérom Matovičom obviňovaný z biznisových záujmov a urážaný, že vlastne šíri hlúposti. Dôvod? Iba poukazoval na jasné, aj vedecké fakty. Celú absurdnú situáciu najlepšie vyjadrujú slová samotného vedca: „Pán premiér, je nefér, že takto musím dokazovať, že to ako vedec myslím dobre a že chcem Slovensku nezištne pomôcť“.

Ja iba dodám, že je tu obrovský chaos, neinformovanosť, klamstvá, dezorganizácia a hrubé, arogantné urážanie. Skutočne to vyzerá tak, že tu vybuchla atómová bomba Igora Matoviča…

Slušný premiér netrestá občanov

16.11.2020

Chaos a dezorganizácia, charakterizujú premiéra Igora Matoviča od prvého dňa jeho vládnutia. To, že premiér uráža prakticky každého, kto si čo i len dovolí vysloviť iný názor ako má on je vidno denno- denne. Ale o tom, že je to ešte horšie ako to vyzerá, svedčia aj čoraz intenzívnejšie a otvorenejšie hlasy z radov samotnej koalície. Richard Sulík [...]

Testovanie je úspechom starostov, primátorov, lekárov, zdravotníkov, policajtov, hasičov, dobrovoľníkov, vojakov a občanov a mnohých ďalších a nie premiéra Igora Matoviča

02.11.2020

Premárnené leto a plošné testovanie ako populistické a politické rozhodnutie namiesto odborného Celoplošné testovanie, žiaľ, od začiatku sprevádzali mnohé nejasnosti, rozporuplné vyjadrenia, veci sa menili doslova z minúty na minútu. Chýbal plán, vláda bola nepripravené. To nie sú moje slová, ale slová samotného premiéra Matoviča, ktorý uviedol, že sa [...]

Zuzana Čaputová

Dohovorte krízovému štábu, prosí ZMOS prezidentku

03.12.2020 14:08

Zuzana Čaputová by mala dohovoriť všetkých, ktorí sa podieľajú na rozhodovaní Ústredného krízového štábu. Žiada ju o to Združenie miest a obcí Slovenska.

Arménsko / Azerbajdžan / Náhorný Karabach /

Pri poslednom konflikte o Karabach zomrelo vyše 5-tisíc ľudí, hlavne vojakov

03.12.2020 13:27

Boje o odtrhnutý región Náhorný Karabach medzi Arménskom a Azerbajdžanom mali tiež za následok desaťtisíce vysídlených.

matovič kollár remišová sulík

Za ľudí žiada pre otváranie škôl mimoriadnu koaličnú radu

03.12.2020 12:48, aktualizované: 13:55

Predsedníčka strany a vicepremiérka Veronika Remišová tvrdí, že deti nemôžu byť rukojemníkmi politických sporov.

Peter Žiga

Žiga: Nikdy som žiadne vyšetrovanie neovplyvňoval, som pripravený vypovedať

03.12.2020 12:46

Žigovho príbuzného, ktorý je syn jeho bratranca, mali podľa medializovaných informácií nedávno obviniť z karuselových podvodov.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 71652x
Priemerná čítanosť článkov: 23884x

Autor blogu

Kategórie

Archív