Založ si blog

Slušný premiér netrestá občanov

Chaos a dezorganizácia, charakterizujú premiéra Igora Matoviča od prvého dňa jeho vládnutia. To, že premiér uráža prakticky každého, kto si čo i len dovolí vysloviť iný názor ako má on je vidno denno- denne. Ale o tom, že je to ešte horšie ako to vyzerá, svedčia aj čoraz intenzívnejšie a otvorenejšie hlasy z radov samotnej koalície. Richard Sulík to už povedal na rovinu: „Neviem, či ešte existuje iný svet, v ktorom si premiér vybíja osobné nenávisti ku koaličným partnerom tým, že nechá pol milióna detí doma zo školy,“ a vyjadril ľútosť nad konaním „predsedu vlády, ktorý svoju (pre mňa nepochopiteľnú) osobnú zášť povýšil nad zdravý rozum“.

Dokonca aj doteraz veľmi zdržanlivá vicepremiérka Veronika Remišová uviedla, že by boli rada aby sa pracovalo „s partnermi, ktorí sa držia toho, čo povedali pred týždňom alebo aspoň včera a nie nepredvídateľne menili názory, ktoré nemajú prediskutované.“ 

Na potrebu spolupráce a neodkazovania si cez sociálne siete poukázal aj Boris Kollár. Suma sumárum všetci koaliční partneri ukázali prstom na nezvládanie komunikácie zo strany premiéra Matoviča.

Ako môžu mať informácie občania, keď sa ich koaliční partneri dozvedajú z tlačoviek a z Facebooku?

A práve tu je jasná odpoveď nato, prečo tu máme taký chaos. Prečo ľudia nemajú dostatok informácií, prečo sa veci menia z hodiny na hodiny, prečo premiér Igor Matovič nepočúva rady odborníkov. A pri problémoch ukáže prstom vždy na niekoho iného, len nie na seba. Veď ako môže mať občan všetky dôležité a podstatné informácie, keď ich nemajú ani koaliční partneri, ktorí sa rozhodnutia dozvedajú zo statusov na Facebooku a z tlačoviek?

Problémom, ale je, že za rozhodnutiami premiéra Igora Matoviča stoja reálni ľudia, rodiny, seniori, živnostníci. Taktiež aj množstvo firiem a organizácií, ktoré zažívajú mimoriadne ťažké časy, mnohé  z nich sú na kolenách a bojujú o svoje prežitie. Títo všetci  očakávajú konkrétne a jasné riešenia ich problémov. Otvorenú a jasnú komunikáciu, firmy a oranizácie potrebujú reálneho partnera na diskusiu a hľadania možností. A nie chaos a urazeného premiéra, ktoré ich vytrestá vďaka sporom s koaličným partnerom.

Slušný premiér netrestá občanov

Všetci si pamätáme na vyjadrenia premiéra Matoviča o potrebe otvorenej a transparentnej komunikácie, o slušnej a spravodlivej vláde. Táto vláda nie je ani slušná a ani spravodlivá, pán premiér. Pretože vládu charakterizuje premiér, ktorý stojí na jej čele.  Predseda slušnej vlády by držal svoje slovo a sľuby a nemenil rozhodnutia z hodiny na hodinu, slušný premiér by otvorene a transparentne informoval svojich občanov, tak ako to sľuboval, slušný premiér by si nikdy nedovolil arogantne kritizovať koaličných partnerov, špičkových vedcov a odborníkov za ich názory. Slušný premiér by mal ľudí spájať a nie ich rozdeľovať. A hlavne, slušný premiér by si nikdy nebral ako rukojemníkov vlastných občanov a netrestal ich za svoje osobné spory.

Viete pán premiér, slovo robí chlapa, vy ste to svoje už toľkokrát porušili. Uvedomte si, že porušovaním sľubov, svojimi útokmi a nepremyslenými rozhodnutiami trestáte nie svojich koaličných partnerov, ale predovšetkým občanov. Tí za Vaše nezmyselné spory a rozhodnutia naozaj nemôžu. Ale ovplyvňuje ich to, čo spôsobujú. A to veľmi bolestne.

Vybuchla atómová bomba Igora Matoviča?

10.11.2020

V lete sa premiér Igor Matovič korone 3 mesiace vôbec nevenoval, to sú jeho vlastné slová. Nepoznám jedného premiéra alebo hlavu štátu v Európe, ktorá by si takéto niečo voči svojim občanom dovolila. Pandémia zúri po celom svete, ale Igor Matovič, skrátka koronu nerieši a čo je najhoršie, nepripravoval v lete ani žiadny plán. A po premrhanom čase, [...]

Testovanie je úspechom starostov, primátorov, lekárov, zdravotníkov, policajtov, hasičov, dobrovoľníkov, vojakov a občanov a mnohých ďalších a nie premiéra Igora Matoviča

02.11.2020

Premárnené leto a plošné testovanie ako populistické a politické rozhodnutie namiesto odborného Celoplošné testovanie, žiaľ, od začiatku sprevádzali mnohé nejasnosti, rozporuplné vyjadrenia, veci sa menili doslova z minúty na minútu. Chýbal plán, vláda bola nepripravené. To nie sú moje slová, ale slová samotného premiéra Matoviča, ktorý uviedol, že sa [...]

Zuzana Čaputová

Dohovorte krízovému štábu, prosí ZMOS prezidentku

03.12.2020 14:08

Zuzana Čaputová by mala dohovoriť všetkých, ktorí sa podieľajú na rozhodovaní Ústredného krízového štábu. Žiada ju o to Združenie miest a obcí Slovenska.

Arménsko / Azerbajdžan / Náhorný Karabach /

Pri poslednom konflikte o Karabach zomrelo vyše 5-tisíc ľudí, hlavne vojakov

03.12.2020 13:27

Boje o odtrhnutý región Náhorný Karabach medzi Arménskom a Azerbajdžanom mali tiež za následok desaťtisíce vysídlených.

matovič kollár remišová sulík

Za ľudí žiada pre otváranie škôl mimoriadnu koaličnú radu

03.12.2020 12:48, aktualizované: 13:55

Predsedníčka strany a vicepremiérka Veronika Remišová tvrdí, že deti nemôžu byť rukojemníkmi politických sporov.

Peter Žiga

Žiga: Nikdy som žiadne vyšetrovanie neovplyvňoval, som pripravený vypovedať

03.12.2020 12:46

Žigovho príbuzného, ktorý je syn jeho bratranca, mali podľa medializovaných informácií nedávno obviniť z karuselových podvodov.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 71653x
Priemerná čítanosť článkov: 23884x

Autor blogu

Kategórie

Archív