Založ si blog

Slušný premiér netrestá občanov

Chaos a dezorganizácia, charakterizujú premiéra Igora Matoviča od prvého dňa jeho vládnutia. To, že premiér uráža prakticky každého, kto si čo i len dovolí vysloviť iný názor ako má on je vidno denno- denne. Ale o tom, že je to ešte horšie ako to vyzerá, svedčia aj čoraz intenzívnejšie a otvorenejšie hlasy z radov samotnej koalície. Richard Sulík to už povedal na rovinu: „Neviem, či ešte existuje iný svet, v ktorom si premiér vybíja osobné nenávisti ku koaličným partnerom tým, že nechá pol milióna detí doma zo školy,“ a vyjadril ľútosť nad konaním „predsedu vlády, ktorý svoju (pre mňa nepochopiteľnú) osobnú zášť povýšil nad zdravý rozum“.

Dokonca aj doteraz veľmi zdržanlivá vicepremiérka Veronika Remišová uviedla, že by boli rada aby sa pracovalo „s partnermi, ktorí sa držia toho, čo povedali pred týždňom alebo aspoň včera a nie nepredvídateľne menili názory, ktoré nemajú prediskutované.“ 

Na potrebu spolupráce a neodkazovania si cez sociálne siete poukázal aj Boris Kollár. Suma sumárum všetci koaliční partneri ukázali prstom na nezvládanie komunikácie zo strany premiéra Matoviča.

Ako môžu mať informácie občania, keď sa ich koaliční partneri dozvedajú z tlačoviek a z Facebooku?

A práve tu je jasná odpoveď nato, prečo tu máme taký chaos. Prečo ľudia nemajú dostatok informácií, prečo sa veci menia z hodiny na hodiny, prečo premiér Igor Matovič nepočúva rady odborníkov. A pri problémoch ukáže prstom vždy na niekoho iného, len nie na seba. Veď ako môže mať občan všetky dôležité a podstatné informácie, keď ich nemajú ani koaliční partneri, ktorí sa rozhodnutia dozvedajú zo statusov na Facebooku a z tlačoviek?

Problémom, ale je, že za rozhodnutiami premiéra Igora Matoviča stoja reálni ľudia, rodiny, seniori, živnostníci. Taktiež aj množstvo firiem a organizácií, ktoré zažívajú mimoriadne ťažké časy, mnohé  z nich sú na kolenách a bojujú o svoje prežitie. Títo všetci  očakávajú konkrétne a jasné riešenia ich problémov. Otvorenú a jasnú komunikáciu, firmy a oranizácie potrebujú reálneho partnera na diskusiu a hľadania možností. A nie chaos a urazeného premiéra, ktoré ich vytrestá vďaka sporom s koaličným partnerom.

Slušný premiér netrestá občanov

Všetci si pamätáme na vyjadrenia premiéra Matoviča o potrebe otvorenej a transparentnej komunikácie, o slušnej a spravodlivej vláde. Táto vláda nie je ani slušná a ani spravodlivá, pán premiér. Pretože vládu charakterizuje premiér, ktorý stojí na jej čele.  Predseda slušnej vlády by držal svoje slovo a sľuby a nemenil rozhodnutia z hodiny na hodinu, slušný premiér by otvorene a transparentne informoval svojich občanov, tak ako to sľuboval, slušný premiér by si nikdy nedovolil arogantne kritizovať koaličných partnerov, špičkových vedcov a odborníkov za ich názory. Slušný premiér by mal ľudí spájať a nie ich rozdeľovať. A hlavne, slušný premiér by si nikdy nebral ako rukojemníkov vlastných občanov a netrestal ich za svoje osobné spory.

Viete pán premiér, slovo robí chlapa, vy ste to svoje už toľkokrát porušili. Uvedomte si, že porušovaním sľubov, svojimi útokmi a nepremyslenými rozhodnutiami trestáte nie svojich koaličných partnerov, ale predovšetkým občanov. Tí za Vaše nezmyselné spory a rozhodnutia naozaj nemôžu. Ale ovplyvňuje ich to, čo spôsobujú. A to veľmi bolestne.

Neschopná vláda izoluje Slovensko

03.11.2022

Pred nedávnom Česká republika a Rakúsko zaviedli kontroly na hraniciach. Dôvodom je nelegálna migrácia. Samozrejme, minister Mikulec nevidel žiadny problém a so skromnosťou jemu vlastnou hovoril , že „si plníme svoje úlohy vo vzťahu k schengenskej hranici na 100-percent“. Opačný názor mal český minister vnútra Rakušan, ktorý uviedol, že „celkom úprimne hovorím, [...]

Rozprávate o mafii no jediná a skutočná mafia ste práve Vy!

08.09.2022

Z rozhovoru s bývalým elitným snajperom Kaľavským o špinavých praktikách Matoviča, Lipšica, Mikulca a Hamrana doslova mrazí. Ve´ď posúďte sami, viac nájdete vo videu:

Namiesto riešenia problémov Slovákov sa vláda háda alebo dovolenkuje

15.08.2022

Toto nevymyslíš, toto je jasný obraz vládnutia koalície. Slováci pociťujú historické zdražovanie, čaká nás mimoriadne ťažká jeseň a zima kvôli nedostatku energií, hrozí zdraženie energie a plynu o viac ako sto percent. Namiesto tvrdého makania, aby ľuďom pomohli, si buď veselo chodia po dovolenkách alebo sa hádajú. Riešenie je preto jasné a jediné možné – [...]

Lloyd Austin, Sebastien Lecornu

Austin: USA musia zbrojiť, aby udržali krok s Čínou. Má vôľu aj moc

04.12.2022 06:50

USA majú pred sebou kľúčové kroky, v ktorých musia investovať do armády, ak chcú byť naďalej protiváhou Číny, povedal americký minister obrany.

zelenskyj

Zelenský kritizuje cenový strop pre ruskú ropu. Chce nižší, nech to Rusov zabolí

03.12.2022 22:13

Cenový strop na ruskú ropu 60 amerických dolárov za barel nie je "seriózny", pretože je pre Moskvu "celkom pohodlný," vyhlásil Volodymyr Zelenskyj.

Jaroslaw Kaczynski

Kaczyński obvinil Nemcov, že chcú opäť vládnuť Európe

03.12.2022 21:15

Keď Nemcom nevyšlo ovládnutie Európy vojensky, chcú to teraz urobiť mierovou cestou, tvrdí poľský politik Jaroslaw Kaczyński.

taška pátranie, muž

Našiel cudziu tašku, vzal si ju. Polícia hľadá muža, ktorý o tom niečo môže vedieť. Poznáte ho?

03.12.2022 20:58

Bratislavskí policajti pátrajú po mužovi, ktorý v predajni bratislavského obchodného centra našiel tašku, ktorú neodovzdal a odišiel s ňou.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 57
Celková čítanosť: 597894x
Priemerná čítanosť článkov: 10489x

Autor blogu

Kategórie