Založ si blog

Slušný premiér netrestá občanov

Chaos a dezorganizácia, charakterizujú premiéra Igora Matoviča od prvého dňa jeho vládnutia. To, že premiér uráža prakticky každého, kto si čo i len dovolí vysloviť iný názor ako má on je vidno denno- denne. Ale o tom, že je to ešte horšie ako to vyzerá, svedčia aj čoraz intenzívnejšie a otvorenejšie hlasy z radov samotnej koalície. Richard Sulík to už povedal na rovinu: „Neviem, či ešte existuje iný svet, v ktorom si premiér vybíja osobné nenávisti ku koaličným partnerom tým, že nechá pol milióna detí doma zo školy,“ a vyjadril ľútosť nad konaním „predsedu vlády, ktorý svoju (pre mňa nepochopiteľnú) osobnú zášť povýšil nad zdravý rozum“.

Dokonca aj doteraz veľmi zdržanlivá vicepremiérka Veronika Remišová uviedla, že by boli rada aby sa pracovalo „s partnermi, ktorí sa držia toho, čo povedali pred týždňom alebo aspoň včera a nie nepredvídateľne menili názory, ktoré nemajú prediskutované.“ 

Na potrebu spolupráce a neodkazovania si cez sociálne siete poukázal aj Boris Kollár. Suma sumárum všetci koaliční partneri ukázali prstom na nezvládanie komunikácie zo strany premiéra Matoviča.

Ako môžu mať informácie občania, keď sa ich koaliční partneri dozvedajú z tlačoviek a z Facebooku?

A práve tu je jasná odpoveď nato, prečo tu máme taký chaos. Prečo ľudia nemajú dostatok informácií, prečo sa veci menia z hodiny na hodiny, prečo premiér Igor Matovič nepočúva rady odborníkov. A pri problémoch ukáže prstom vždy na niekoho iného, len nie na seba. Veď ako môže mať občan všetky dôležité a podstatné informácie, keď ich nemajú ani koaliční partneri, ktorí sa rozhodnutia dozvedajú zo statusov na Facebooku a z tlačoviek?

Problémom, ale je, že za rozhodnutiami premiéra Igora Matoviča stoja reálni ľudia, rodiny, seniori, živnostníci. Taktiež aj množstvo firiem a organizácií, ktoré zažívajú mimoriadne ťažké časy, mnohé  z nich sú na kolenách a bojujú o svoje prežitie. Títo všetci  očakávajú konkrétne a jasné riešenia ich problémov. Otvorenú a jasnú komunikáciu, firmy a oranizácie potrebujú reálneho partnera na diskusiu a hľadania možností. A nie chaos a urazeného premiéra, ktoré ich vytrestá vďaka sporom s koaličným partnerom.

Slušný premiér netrestá občanov

Všetci si pamätáme na vyjadrenia premiéra Matoviča o potrebe otvorenej a transparentnej komunikácie, o slušnej a spravodlivej vláde. Táto vláda nie je ani slušná a ani spravodlivá, pán premiér. Pretože vládu charakterizuje premiér, ktorý stojí na jej čele.  Predseda slušnej vlády by držal svoje slovo a sľuby a nemenil rozhodnutia z hodiny na hodinu, slušný premiér by otvorene a transparentne informoval svojich občanov, tak ako to sľuboval, slušný premiér by si nikdy nedovolil arogantne kritizovať koaličných partnerov, špičkových vedcov a odborníkov za ich názory. Slušný premiér by mal ľudí spájať a nie ich rozdeľovať. A hlavne, slušný premiér by si nikdy nebral ako rukojemníkov vlastných občanov a netrestal ich za svoje osobné spory.

Viete pán premiér, slovo robí chlapa, vy ste to svoje už toľkokrát porušili. Uvedomte si, že porušovaním sľubov, svojimi útokmi a nepremyslenými rozhodnutiami trestáte nie svojich koaličných partnerov, ale predovšetkým občanov. Tí za Vaše nezmyselné spory a rozhodnutia naozaj nemôžu. Ale ovplyvňuje ich to, čo spôsobujú. A to veľmi bolestne.

Referendum o predčasných voľbách je sebaobranou pred Igorom Matovičom a jeho vládou

24.02.2021

Igor Matovič zlyhal nielen ako premiér, ale aj ako človek, chlap a čo je najhoršie, odmieta za to prevziať zodpovednosť. Táto vláda chaosu musí skončiť, predčasné voľby sú zúfalo, naozaj zúfalo potrebné. Každý jeden deň navyše vládnutia Igora Matoviča je obrovským rizikom a doslova sú ohrozované životy občanov Slovenska. A jasnými slovami [...]

Igor Matovič, podajte demisiu, každý deň vášho vládnutia ohrozuje životy občanov

18.02.2021

Strach beznádej a zúfalstvo po vystúpení prezidentky Zuzany Čaputovej a odborníkov Z tlačovej konferencie prezidentky Zuzany Čaputovej na ktorú pozvala odborníkov išiel strach, beznádej a zúfalosť. Pani prezidentka a odborníci totiž na rovinu pomenovali situáciu v akej sa Slovensko, žiaľ, nachádza. Prezidentka vyzvala, aby sa venovala pozornosť [...]

Už naozaj stačilo pán premiér, jediným riešením sú predčasné voľby

06.02.2021

Ak by sme chceli vymenovať všetky prešľapy Igora Matoviča a jeho vlády, zabralo by to celé hodiny. Je neuveriteľné, koľko toho stihli spackať, za takú krátku dobu ich vládnutia. V nasledujúcich riadkoch sa môžete pozrieť na hlavné zlyhania premiéra Igora Matovič a jeho vlády. Absolútne nezvládnutie pandémie koronavírusu – Môžete mi pripisovať [...]

Prezident USA Joe Biden

ONLINE: Biden: Zrušenie rúšok je neandertálske myslenie

04.03.2021 06:00, aktualizované: 07:28

Niektoré štáty USA povinné nosenie rúšok vôbec nezaviedli, iné ho rušia. Prezident Joe Biden to nazval neandertálskym myslením.

Remišová, Sulík, Korčok, po návšteve u prezidentky Čaputovej

Ustúpi Matovič? Bude nová vláda?

04.03.2021 05:30

Namiesto osláv kríza. Rokovania a intrigovanie. Koaličné strany chcú vládu udržať, no nie s Matovičom ako premiérom. Ten chce so sebou stiahnuť aj ministrov svojich partnerov.

nemocnica prešov

Upratovacie manévre v prešovskej nemocnici: Mopy dostali do rúk zdravotníci

04.03.2021 05:00

Vedenie prešovskej Fakultnej nemocnice s poliklinikou na čele s riaditeľom dalo výpoveď firme, ktorá 32 rokov upratovala priestory nemocnice.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Pre náš Tomášov

04.03.2021 00:40

Sme komunitné spoločenstvo, ktoré sa zameriava na kultúrne, športové, náučné, charitatívne podujatia za účelom spestrenia života obyvateľov obce Tomášov a i.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 275173x
Priemerná čítanosť článkov: 34397x

Autor blogu

Kategórie