Založ si blog

Trestné oznámenia na premiéra Igora Matoviča a ďalších členov vlády

Situácia na Slovensku je extrémne zlá. Tisíce ľudí sú denno denne nakazených a mnohí zomierajú. Nemocnice a zdravotníci sú na pokraji kolapsu, krízový štát nezasadá. Lekár Peter Visolajský, ktorý bol počas prvej vlny členom permanentného krízového štábu a je aj pravidelným účastníkom Ústredného krízového štábu uviedol, že sa na „Slovensku dostávame do štádia, keď tu už máme v nemocniciach takmer Bergamo.“

Analytik Ivan Bošňák (dáta bez pátosu) uviedol, že „otvorene hovorím, že vďaka rýchlosti šírenia a hodnotám výskytu COVID-u sme najpostihnutejšou krajinou v Európe, ak nie na celom svete. V porovnaniach pacientov v nemocniciach a pacientov v kritickom stave na počet obyvateľov sme v absolútnej špičke na celom svete a ďalej prudko rastieme,“.

Na zúfalú situáciu poukazuje aj vládny poslanec a zároveň primátor Nitry: „Situácia je zlá a ľudí, ktorí zomreli na ochorenie COVID-19, už nie je kde ukladať, museli sme objednať chladiaci príves,“ taktiež upozorňoval na akútnu potrebu tvrdého lockdownu a okamžitú potrebu prijatia opatrení.

Zbabelé skrývanie sa premiéra Matoviča pred zodpovednosťou

A kde je premiér Matovič? Zbabelo sa už niekoľko týždňov skrýva pred  kamerami. To, že je to osobné zlyhanie a ďalšia ukážka jeho neschopnosti riadiť krajinu je jedna vec, ale je to najmä bezprecedentné zlyhanie štátnika, premiéra, ktorý je zodpovedný za vedenie štátu. Pán premiér, politika nie je o statusoch na sociálnej sieti, nie je ani  o Vás, je najmä o ľuďoch. Ľudia priamo znášajú zodpovednosť za Vaše činy a rozhodnutia, ste zodpovedný za stav, v akom sa krajine momentálne nachádza, za prijaté rozhodnutia, aj za tie neprijaté. A áno  máte zodpovednosť, aj tú trestnoprávnu.

Situácia je natoľko kritická a nečinnosť premiéra doslova ohrozuje životy občanov Slovenska. HLAS – sociálna demokracia preto podá trestné oznámenie na premiéra Igora Matoviča ako aj ďalších členov vlády.  Jedná sa napríklad o podozrenie na spáchanie trestných činov marenia úlohy verejným činiteľom, zneužívania právomocí verejného činiteľa a šírenia nákazlivej ľudskej choroby.

Je potrebné dôsledne vyšetriť dôvody neustálych zmien zo strany premiéra a nerešpektovanie odporúčaní odborníkov. Občania by sa taktiež mali dozvedieť, či vicepremiér Holý porušil platné pravidlá pri vycestovaní do Británie, keďže po svojom návrate dodnes neukázal negatívny PCR test (nemal byť starší ako 27 hodín). Pri chýbajúcom teste bola povinná 5 denná karanténa a keďže vicepremiér Holý sa veselo zúčastňoval zasadnutí vlády, očividne nebol ani v karantnéne. Ako bonus mohol podľa všetkého nakaziť kolegov z vlády, keďže bol neskôr diagnostikovaný ako pozitívny. Spoločenská zodpovednosť? Nula. Tá trestnoprávna? Uvidíme…

Podniky bojujú o prežitie mnohé žiaľ ten boj už vzdali, gastrobiznis je na kolenách, ale veselo sa otvoria na výnimku lyžiarske strediská napriek tomu, že minister dopravy verejne vyhlásil, že otvorené nebudú? Je tu vážne podozrenie, že sa účelovo upravili podmienky, tak aby sa zvýhodnili niektorí ľudia. Je náhodou, že z otvorenia stredísk benefitoval aj predseda parlamentu Boris Kolár a jeho lyžiarske stredisko na Donovaloch? Dôsledné vyšetrenie všetkých vážnych podozrení je to najmenej čo si občania zaslúžia od vlády, ktorá im toľkokrát sľubovala slušnosť a jasné dodržiavane zásad právneho štátu.

Neschopná vláda izoluje Slovensko

03.11.2022

Pred nedávnom Česká republika a Rakúsko zaviedli kontroly na hraniciach. Dôvodom je nelegálna migrácia. Samozrejme, minister Mikulec nevidel žiadny problém a so skromnosťou jemu vlastnou hovoril , že „si plníme svoje úlohy vo vzťahu k schengenskej hranici na 100-percent“. Opačný názor mal český minister vnútra Rakušan, ktorý uviedol, že „celkom úprimne hovorím, [...]

Rozprávate o mafii no jediná a skutočná mafia ste práve Vy!

08.09.2022

Z rozhovoru s bývalým elitným snajperom Kaľavským o špinavých praktikách Matoviča, Lipšica, Mikulca a Hamrana doslova mrazí. Ve´ď posúďte sami, viac nájdete vo videu:

Namiesto riešenia problémov Slovákov sa vláda háda alebo dovolenkuje

15.08.2022

Toto nevymyslíš, toto je jasný obraz vládnutia koalície. Slováci pociťujú historické zdražovanie, čaká nás mimoriadne ťažká jeseň a zima kvôli nedostatku energií, hrozí zdraženie energie a plynu o viac ako sto percent. Namiesto tvrdého makania, aby ľuďom pomohli, si buď veselo chodia po dovolenkách alebo sa hádajú. Riešenie je preto jasné a jediné možné – [...]

zelenskyj

Zelenský kritizuje cenový strop pre ruskú ropu. Chce nižší, nech to Rusov zabolí

03.12.2022 22:13

Cenový strop na ruskú ropu 60 amerických dolárov za barel nie je "seriózny", pretože je pre Moskvu "celkom pohodlný," vyhlásil Volodymyr Zelenskyj.

Jaroslaw Kaczynski

Kaczyński obvinil Nemcov, že chcú opäť vládnuť Európe

03.12.2022 21:15

Keď Nemcom nevyšlo ovládnutie Európy vojensky, chcú to teraz urobiť mierovou cestou, tvrdí poľský politik Jaroslaw Kaczyński.

taška pátranie, muž

Našiel cudziu tašku, vzal si ju. Polícia hľadá muža, ktorý o tom niečo môže vedieť. Poznáte ho?

03.12.2022 20:58

Bratislavskí policajti pátrajú po mužovi, ktorý v predajni bratislavského obchodného centra našiel tašku, ktorú neodovzdal a odišiel s ňou.

ukrajina mariupoľ maxar

Rusi postavili v Mariupole novú základňu. Rozšíril sa aj cintorín, odhalili satelitné snímky

03.12.2022 20:25

Ukrajinské úrady odhadujú, že ruské bombardovanie zanechalo v troskách až 90 percent z mestskej infraštruktúry.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 57
Celková čítanosť: 597886x
Priemerná čítanosť článkov: 10489x

Autor blogu

Kategórie