Založ si blog

Vláda bažiaca po krvi

Vláda bažiaca po krvi

Médiami zaznela šokujúca informácia o samovražde generála Lučanského a oznámenie kritického stavu, v ktorom sa nachádzal, následne prišla šokujúca správa o jeho úmrtí. Je to nielen obrovská ľudská tragédia, ale aj absolútne zlyhanie štátu a justičného aparátu. To, že sa naozaj jedná o vážny problém, jasne potvrdzuje demisia, ktorú podal generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže Milan Ivan.

Milan Lučanský bol tvrdý chlap, ktorý sa nebál v divokých 90 tych rokoch bojovať proti mafii. Bol jeden z tých, čo sa v deväťdesiatych rokoch nebáli bojovať proti Černákovi, ktorý  mal v tom čase na Slovensku takmer neobmedzenú moc.

Aby bolo jasné, ja neviem, čo generál Lučanský spravil alebo nespravil. Ale za každú cenu budem vždy bojovať za právo na spravodlivú obhajobu, ako nespochybniteľný základ právneho štátu. A toto právo bolo generálovi Lučanskému odopreté. Bolo mu odopreté práve touto vládou a jej lačným volaním po krvi. Bol účelovo a nezmyselne presunutý do väznice v Prešove, čo mu jednoznačne sťažilo prístup k obhajobe, potvrdila to aj advokátka p. Mišíková, keď sa verejne vyjadrila, že práve kvôli veľkej vzdialenosti ho obhajovať nemôže. Bola naňho uvalená kolúzna väzba (v tej môžete stráviť aj roky, v susednom Česku maximálne tri mesiace) s jediným cieľom, zlomiť ho za každú cenu.

Tragédia ako dôsledok súčasnej atmosféry na Slovensku 

Táto tragédia je jasným dôsledkom súčasnej atmosféry na Slovensku, kde zatýkanie stalo predmetom politického boja, prezumpcia neviny sa úplne stratila a na verejnosť sú prakticky denno denne vynášané utajené informácie zo spisov. Na obvinené osoby sa bez odsúdenia automaticky ukazuje ako na zločincov a väzba sa namiesto preventívneho prvku stala trestným opatrením. V takejto atmosfére nerešpektovania právneho štátu oveľa ťažšie nesú svoj údel aj obvinení, ktorí sú presvedčení o svojej nevine. Aj prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová uviedla, že „žiadny politik neurčuje vinu a nevinu obvinených a nie je ani tým, ktorý by mal hodnotiť dôkaznú situáciu a vyvolávať vášne“. 

Fatálne zlyhanie si vyžaduje jasnú politickú zodpovednosť

Fatálne zlyhanie je to aj z dôvodu, že prakticky od začiatku sú v celom prípadne generála Lučanského vážne pochybnosti a nejasnosti. Pred dvomi týždňami sa v médiách objavili správy o možnej bitke, po ktorej bol generál Lučanský hospitalizovaný, neskôr sa hovorilo o prasknutej cievke v oku, ktorú mala vzniknúť pri cvičení, iné zdroje uvádzali vylúpnuté oko a potrebu operácie nadočnicového oblúka a možné krvácane do mozgu. Objavili sa dokonca informácie o nutnosti vykonania viacnásobnej resuscitácie a 12 hodinovej, komplikovanej operácii. 

Táto vláda sa rada oháňa slušnosťou a demokraciou a potrebe vyvodzovania politickej zodpovednosti, prosím, teraz majú jasnú šancu ukázať, že to myslia vážne. Nenávratné škody a dôvera v právny štát už boli napáchané,  demisia, ktorú podal generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže Milan Ivan nestačí. Ministerka spravodlivosti pani Kolíková by okamžite mala vyvodiť politickú zodpovednosť a odstúpiť zo svojej funkcie. 

Trestné oznámenia na premiéra Igora Matoviča a ďalších členov vlády

06.01.2021

Situácia na Slovensku je extrémne zlá. Tisíce ľudí sú denno denne nakazených a mnohí zomierajú. Nemocnice a zdravotníci sú na pokraji kolapsu, krízový štát nezasadá. Lekár Peter Visolajský, ktorý bol počas prvej vlny členom permanentného krízového štábu a je aj pravidelným účastníkom Ústredného krízového štábu uviedol, že sa na [...]

Slušný premiér netrestá občanov

16.11.2020

Chaos a dezorganizácia, charakterizujú premiéra Igora Matoviča od prvého dňa jeho vládnutia. To, že premiér uráža prakticky každého, kto si čo i len dovolí vysloviť iný názor ako má on je vidno denno- denne. Ale o tom, že je to ešte horšie ako to vyzerá, svedčia aj čoraz intenzívnejšie a otvorenejšie hlasy z radov samotnej koalície. Richard Sulík [...]

Vybuchla atómová bomba Igora Matoviča?

10.11.2020

V lete sa premiér Igor Matovič korone 3 mesiace vôbec nevenoval, to sú jeho vlastné slová. Nepoznám jedného premiéra alebo hlavu štátu v Európe, ktorá by si takéto niečo voči svojim občanom dovolila. Pandémia zúri po celom svete, ale Igor Matovič, skrátka koronu nerieši a čo je najhoršie, nepripravoval v lete ani žiadny plán. A po premrhanom čase, [...]

Bolívia, koronavírus, festival

ONLINE: Biden zavrie Európe dvere do USA, bojí sa mutácií

25.01.2021 05:45

Americký prezident Joe Biden nepustí do USA Európanov pre britskú mutáciu koronavírusu a cestujúcich z JAR pre juhoafrickú.

celoplošný skríning, testovanie v autobuse,kovid,

Testuje sa menej ako vlani, vraj za to môžu výnimky

25.01.2021 05:00

V sobotu sa v rámci celoplošného skríningu otestovalo 1 303 949 ľudí. "Je to slušný výsledok," komentoval tieto počty Matovič.

koronavírus, Wu-chan

Wu–chan po roku od apokalypsy: ani stopy po lockdowne

25.01.2021 04:52

Pred rokom zažil čínsky Wu-chan pre koronavírus 76-dňový lockdown, neporovnateľne prísnejší, než aké odvtedy ľudia zažili inde vo svete.

pocasie-25-1-2021

Rátajte s chladom. Prichádza Hromničná zima?

25.01.2021 00:00

Na Slovensko sa počas týždňa dostane chladnejší vzduch. Počasie bude premenlivé. Skončí sa týždeň mrazmi alebo oteplením?

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 184861x
Priemerná čítanosť článkov: 36972x

Autor blogu

Kategórie