Založ si blog

Vláda bažiaca po krvi

Vláda bažiaca po krvi

Médiami zaznela šokujúca informácia o samovražde generála Lučanského a oznámenie kritického stavu, v ktorom sa nachádzal, následne prišla šokujúca správa o jeho úmrtí. Je to nielen obrovská ľudská tragédia, ale aj absolútne zlyhanie štátu a justičného aparátu. To, že sa naozaj jedná o vážny problém, jasne potvrdzuje demisia, ktorú podal generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže Milan Ivan.

Milan Lučanský bol tvrdý chlap, ktorý sa nebál v divokých 90 tych rokoch bojovať proti mafii. Bol jeden z tých, čo sa v deväťdesiatych rokoch nebáli bojovať proti Černákovi, ktorý  mal v tom čase na Slovensku takmer neobmedzenú moc.

Aby bolo jasné, ja neviem, čo generál Lučanský spravil alebo nespravil. Ale za každú cenu budem vždy bojovať za právo na spravodlivú obhajobu, ako nespochybniteľný základ právneho štátu. A toto právo bolo generálovi Lučanskému odopreté. Bolo mu odopreté práve touto vládou a jej lačným volaním po krvi. Bol účelovo a nezmyselne presunutý do väznice v Prešove, čo mu jednoznačne sťažilo prístup k obhajobe, potvrdila to aj advokátka p. Mišíková, keď sa verejne vyjadrila, že práve kvôli veľkej vzdialenosti ho obhajovať nemôže. Bola naňho uvalená kolúzna väzba (v tej môžete stráviť aj roky, v susednom Česku maximálne tri mesiace) s jediným cieľom, zlomiť ho za každú cenu.

Tragédia ako dôsledok súčasnej atmosféry na Slovensku 

Táto tragédia je jasným dôsledkom súčasnej atmosféry na Slovensku, kde zatýkanie stalo predmetom politického boja, prezumpcia neviny sa úplne stratila a na verejnosť sú prakticky denno denne vynášané utajené informácie zo spisov. Na obvinené osoby sa bez odsúdenia automaticky ukazuje ako na zločincov a väzba sa namiesto preventívneho prvku stala trestným opatrením. V takejto atmosfére nerešpektovania právneho štátu oveľa ťažšie nesú svoj údel aj obvinení, ktorí sú presvedčení o svojej nevine. Aj prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová uviedla, že „žiadny politik neurčuje vinu a nevinu obvinených a nie je ani tým, ktorý by mal hodnotiť dôkaznú situáciu a vyvolávať vášne“. 

Fatálne zlyhanie si vyžaduje jasnú politickú zodpovednosť

Fatálne zlyhanie je to aj z dôvodu, že prakticky od začiatku sú v celom prípadne generála Lučanského vážne pochybnosti a nejasnosti. Pred dvomi týždňami sa v médiách objavili správy o možnej bitke, po ktorej bol generál Lučanský hospitalizovaný, neskôr sa hovorilo o prasknutej cievke v oku, ktorú mala vzniknúť pri cvičení, iné zdroje uvádzali vylúpnuté oko a potrebu operácie nadočnicového oblúka a možné krvácane do mozgu. Objavili sa dokonca informácie o nutnosti vykonania viacnásobnej resuscitácie a 12 hodinovej, komplikovanej operácii. 

Táto vláda sa rada oháňa slušnosťou a demokraciou a potrebe vyvodzovania politickej zodpovednosti, prosím, teraz majú jasnú šancu ukázať, že to myslia vážne. Nenávratné škody a dôvera v právny štát už boli napáchané,  demisia, ktorú podal generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže Milan Ivan nestačí. Ministerka spravodlivosti pani Kolíková by okamžite mala vyvodiť politickú zodpovednosť a odstúpiť zo svojej funkcie. 

Podľa progresívcov riešenie migrácie nenájdeme na Slovensku

18.09.2023

V prípade, ak bude Progresívne Slovensko vládnuť, problém s nelegálnou migráciou bude iba narastať. Stačí si vypočuť ich predsedu Michala Šimečku vo víkendových Sobotných dialógoch. Doslova povedal, že „Riešenie migrácie nenájdeme na Slovensku, musí byť európske, ale tento konkrétny problém, ktorý máme dnes, je spôsobený v Maďarsku.“ Zpakujem to ešte [...]

Matovič vidí smietku v Šimkovom oku. Brvno v Mikulcovom nie

26.07.2023

Takže minister Šimko musel podľa Matoviča skončiť, lebo si dovolil opýtať sa policajného prezidenta Hamrana, čo za bordel to polícia urobila pri svojej poslednej akcii, keď zasa robila svaly a nakoniec nikoho neobvinila. Ale záujem bývalo ministra Mikulca o živé spisy z minulosti Matovičovi nevadí. Tak som I. Matovičovi pripomenul jednu z mnohých káuz jeho podržtašky [...]

Skupina Matovičovych policajných kovbojov si spravila štát v štáte

21.07.2023

Pár policajtov, na čele s Hamranom a Čurillovcami, teda ozbrojená zložka štátu, ktorá musí byť pod kontrolou, zakrútila krkom samotnému ministrovi vnútra. Minister Šimko musel odísť, pretože urobil vec, ktorú Matovičovi samozvaní kovboji neodpúšťajú. Dovolil si verejne uviesť to, čo vníma azda celé Slovensko, že „ozbrojená, represívna štruktúra si iste [...]

Putin, Kremeľ, Rusko, vojna na Ukrajine, Moskva

Rusko zvyšuje výdavky na obranu. Pripravuje sa na dlhú vojnu?

01.10.2023 11:32

Rusko údajne navrhuje obranný rozpočet v sume 10,8 bilióna rubľov, čo je ekvivalent zhruba 6 percent HDP a nárast o 68 percent v porovnaní s rokom 2023

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Voľby v regiónoch: Volebné miestnosti zdobili kroje, hlasovalo sa aj vo Vysokých Tatrách

01.10.2023 11:14

Slovensko sa v sobotu ponorilo do volebnej aktivity. Ako prebiehalo hlasovanie v rôznych kútoch našej krajiny?

šimečka, PS, progresívne slovensko

Urobíme všetko pre to, aby Fico nevládol, vyhlásil Šimečka

01.10.2023 09:56

Podľa lídra progresívcov existujú dve možné koalície. Rozhodujúce bude, ako sa k výsledkom postaví Hlas.

Turkey Explosion

Centrom Ankary otriasla explózia, odpálil sa samovražedný atentátnik

01.10.2023 09:33, aktualizované: 11:24

K explózii došlo v blízkosti sídla tureckého parlamentu a ministerstva vnútra.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 66
Celková čítanosť: 645074x
Priemerná čítanosť článkov: 9774x

Autor blogu

Kategórie