Založ si blog

Vláda bažiaca po krvi

Vláda bažiaca po krvi

Médiami zaznela šokujúca informácia o samovražde generála Lučanského a oznámenie kritického stavu, v ktorom sa nachádzal, následne prišla šokujúca správa o jeho úmrtí. Je to nielen obrovská ľudská tragédia, ale aj absolútne zlyhanie štátu a justičného aparátu. To, že sa naozaj jedná o vážny problém, jasne potvrdzuje demisia, ktorú podal generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže Milan Ivan.

Milan Lučanský bol tvrdý chlap, ktorý sa nebál v divokých 90 tych rokoch bojovať proti mafii. Bol jeden z tých, čo sa v deväťdesiatych rokoch nebáli bojovať proti Černákovi, ktorý  mal v tom čase na Slovensku takmer neobmedzenú moc.

Aby bolo jasné, ja neviem, čo generál Lučanský spravil alebo nespravil. Ale za každú cenu budem vždy bojovať za právo na spravodlivú obhajobu, ako nespochybniteľný základ právneho štátu. A toto právo bolo generálovi Lučanskému odopreté. Bolo mu odopreté práve touto vládou a jej lačným volaním po krvi. Bol účelovo a nezmyselne presunutý do väznice v Prešove, čo mu jednoznačne sťažilo prístup k obhajobe, potvrdila to aj advokátka p. Mišíková, keď sa verejne vyjadrila, že práve kvôli veľkej vzdialenosti ho obhajovať nemôže. Bola naňho uvalená kolúzna väzba (v tej môžete stráviť aj roky, v susednom Česku maximálne tri mesiace) s jediným cieľom, zlomiť ho za každú cenu.

Tragédia ako dôsledok súčasnej atmosféry na Slovensku 

Táto tragédia je jasným dôsledkom súčasnej atmosféry na Slovensku, kde zatýkanie stalo predmetom politického boja, prezumpcia neviny sa úplne stratila a na verejnosť sú prakticky denno denne vynášané utajené informácie zo spisov. Na obvinené osoby sa bez odsúdenia automaticky ukazuje ako na zločincov a väzba sa namiesto preventívneho prvku stala trestným opatrením. V takejto atmosfére nerešpektovania právneho štátu oveľa ťažšie nesú svoj údel aj obvinení, ktorí sú presvedčení o svojej nevine. Aj prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová uviedla, že „žiadny politik neurčuje vinu a nevinu obvinených a nie je ani tým, ktorý by mal hodnotiť dôkaznú situáciu a vyvolávať vášne“. 

Fatálne zlyhanie si vyžaduje jasnú politickú zodpovednosť

Fatálne zlyhanie je to aj z dôvodu, že prakticky od začiatku sú v celom prípadne generála Lučanského vážne pochybnosti a nejasnosti. Pred dvomi týždňami sa v médiách objavili správy o možnej bitke, po ktorej bol generál Lučanský hospitalizovaný, neskôr sa hovorilo o prasknutej cievke v oku, ktorú mala vzniknúť pri cvičení, iné zdroje uvádzali vylúpnuté oko a potrebu operácie nadočnicového oblúka a možné krvácane do mozgu. Objavili sa dokonca informácie o nutnosti vykonania viacnásobnej resuscitácie a 12 hodinovej, komplikovanej operácii. 

Táto vláda sa rada oháňa slušnosťou a demokraciou a potrebe vyvodzovania politickej zodpovednosti, prosím, teraz majú jasnú šancu ukázať, že to myslia vážne. Nenávratné škody a dôvera v právny štát už boli napáchané,  demisia, ktorú podal generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže Milan Ivan nestačí. Ministerka spravodlivosti pani Kolíková by okamžite mala vyvodiť politickú zodpovednosť a odstúpiť zo svojej funkcie. 

Papaláši si vymenili stoličky a ľudia nemajú z čoho žiť

09.04.2021

Vláda zdecimovaná hádkami sa na malú chvíľku tvárila, že je všetko v poriadku, aj keď od začiatku bolo jasné, že je to jedna fraška. Igor Matovič si vymenil miesto s Eduardom Hegerom, vrátil sa dokonca aj Milan Krajniak na post ministra práce a chaos môže pokračovať. Pokoj vydržal na pomery tejto vlády neuveriteľne dlho, až pár dní. Igor Matovič [...]

1. aprílová „nová“ vláda je naozaj zlým žartom

02.04.2021

1. apríla vymenovala prezidentka Zuzana Čaputová „novú“ vládu a „nového“ premiéra Eduarda Hegera. Tento dátum vlastne dokonale vystihuje túto vládu. Predchádzajúca, ale aj táto vláda je zlým žartom. Väčšinu svojho vládnutia venovali hádkam, nechutným osobným urážkam, dohadovali sa cez sociálne siete. Bývalý premiér útočil na každého, cez novinárov, [...]

Nedôstojná fraška a divadlo s odstúpením ministra Krajčího dokonané a vládna karavána chaosu ide ďalej

15.03.2021

Posledné dni sa namiesto boja proti korone a pomoci ľudom opäť vládna koalícia zmietala v kríze. Akýmsi zázračným liekom vyriešenie koaličnej krízy malo byť odstúpenie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Tomu predchádzali viaceré šokujúce vyjadrenia, dnes, už bývalého ministra. Nedávno priznal, že vláda na svojom zasadnutí v decembri vedela, že [...]

kollár, hipš

Miroslav Kollár po odchode od Remišovej vstúpil do strany Spolu

20.04.2021 10:26

Primátor Hlohovca pripomenul aj dôvody svojho odchodu z koalície.

test testovanie Covid antigén trnavská cesta 37 autobus cestov

Pribudlo 643 infikovaných, počet hospitalizovaných klesol

20.04.2021 10:10

Počet úmrtí sa zvýšil o 72.

Epicentrum, zemetrasenie, prasklina, Taiwan

Pri Viedni sa triasla zem, otrasy bolo cítiť aj v Bratislave

20.04.2021 09:50, aktualizované: 09:53

Okolie rakúskeho mesta Neunkirchen zasiahlo viacero zemetrasení. Najsilnejšie z nich s magnitúdou 4,4.

Marian Kotleba

Kotleba vzal exmanželke v Egypte syna a plánuje ho odviezť na Slovensko

20.04.2021 09:40

Šéf extrémistickej ĽSNS prišiel na návštevu syna po pol roku začiatkom apríla a bol s ním v hoteli.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 321437x
Priemerná čítanosť článkov: 29222x

Autor blogu

Kategórie