Založ si blog

Fejkový minister vnútra ostáva, hlasovacie automaty v parlamente to zariadili

Táto vláda pokazila všetko na čo siahla, ale, zdá sa, že sa nezastaví pred ničím a naďalej nachádza ďalšie a ďalšie dno. Najnovšie sme svedkami otvoreného boja v rámci polície a minister Mikulec sa tvári, že všetko je v najlepšom poriadku. Ale nie je. To, že situácia je mimoriadne vážna potvrdzuje aj smrť bývalého prezidenta policajného zboru Milana Lučanského. Potvrdzuje to aj fakt, že potom ako bývalý šéf NAKA Zurian upozornil na to, že prebieha vojna v polícii, Igor Matovič sa stretáva s kajúcnikmi a premiér Heger bol vydieraný, na druhý deň mu NAKA vyvalila dvere. Potvrdením vojny policajtov je aj to, že šéf policajnej inšpekcie Szabó, je vzatý do väzby za 15 rokov starý prípad presne v ten deň, keď sa mali tieto závažné skutočnosti začať prešetrovať.

Vyšetrovať sa musí na základe dôkazov a nie na základe politickej objednávky

Dnes tu existuje skupinka vyšetrovateľov a prokurátorov špeciálnej prokuratúry, ktorý na základe politickej objednávky používajú napríklad kajúcnikov na usvedčovanie a následné vzatie osôb do väzby. To nie je moja konštrukcia, toto hovorí správa Slovenskej informačnej služby. A navyše, toto všetko má byť zdokumentované aj technickými prostriedkami, ktoré môžu byť použité aj pred súdom. Mimochodom, dvere boli vykopnuté aj bývalému riaditeľovi SIS Vladimírovi Pčolinskému, ktorý uvedené podozrenia spracoval. Ak už toto nie je vojna v polícii, tak naozaj neviem…

V právnom štáte rozhoduje súd, nie usvedčený daňový podvodník Igor Matovič, ani vicepremiérka Remišová a jej pexeso s osobami, ktoré by chcela zavrieť. Nie sú ani, vyšetrovateľmi, ani sudcami, aj keď mám pocit, ako keby by boli najradšej rovno katmi. Vyšetrovať treba, ale musí sa to robiť na základe dôkazov a nie politickej objednávky.

Fejkový minister ostal, hlasovacie automaty v parlamente to zariadili

Už počas pandémie bolo jasné, že minister Mikulec je jedným z najslabších členov vlády, ktorý ako šéf ústredného krízového štábu v podstate ani neexistoval. Dnes máme na Slovensku zrejmý boj bezpečnostných zložiek a priamu politickú zodpovednosť za ňu nesie predovšetkým minister vnútra Roman Mikulec, ktorému sa to očividne vymklo spod kontroly. Aj preto oprávnene čelil v parlamente odvolávaniu. Kto, ale čakal že  tento fejkový minister opustí svoj úrad, aj so svojimi fejkovými hodinkami, tak sa mýlil. Napriek tomu, že vlastní koaliční kolegovia o ňom vravia, že nezvláda svoju funkciu, a že „iba svieti a kúri, v policajnom zbore má bordel“. V kresle ministra vnútra tak naďalej ostáva človek, ktorý je politický zodpovedný za vojnu v polícii, bola mu v minulosti odobratá previerka na prísne tajné, pretože podľa dostupných záznamov v určitých veciach zavádzal, čelil disciplinárnemu konaniu Ivety Radičovej, keď bola premiérkou za to, že neodovzdal informácie o tunelovaní vojenskej služby. Čelí aj vážnym finančným podozreniam z rodinkárstva. Ale na svojom poste ostáva, pretože hlasovacie automaty v parlamente poslušne stlačili gombíky.

Chaos so zatváraním hraníc spôsobil medzinárodnú hanbu a skomplikoval život našim občanom a občanom iných krajín

07.07.2021

Jedným zo základných princípov Európskej únie je sloboda pohybu. Je preto úplne prirodzené, že Slováci dochádzajú za prácou do zahraničia a rovnako je prirodzené, že si nájdu napríklad bývanie za hranicami a na Slovensko každý deň dochádzajú. Táto vláda však z pendlerov (ľudí dochádzajúcich pravidelne za prácou cez hranice) spravila občanov druhej kategórie. [...]

Usvedčený daňový podvodník, bezdomovec a plagiátor je naďalej ministrom financií

03.07.2021

Igor Matovič čelil odvolávaniu v parlamente. Vládnuci valec ho, ale v parlamente pri hlasovaní podržal. (Jeho vádnuci kolegovia z SaS sa pri hlasovaní zdržali, to isté urobila aj časť poslancov ďalšej vládnej strany Za ľudí). Dôvodov na to, prečo Igor Matovič jednoducho nemôže zastávať funkciu ministra financií je množstvo. A Igor Matovič očividne potrebuje nastaviť [...]

Matovič musí skončiť

30.06.2021

Táto vládna koalícia naozaj rada rozpráva o slušnosti, vyvodzovaní zodpovednosti a transparentnosti. To, že sú to len prázdne frázy, vidíme denno denne na vlastné oči. Igor Matovič bol ako premiér zodpovedaný za obrovské ekonomické škody, absolútne nezvládol pandémiu a vážne poškodil obraz Slovenska v zahraničí. V každej normálnej krajine by takýto [...]

Alí Chameneí

Ajatolláh Alí Chameneí udelil milosť viac než 2 800 väzňom

31.07.2021 22:50

Iránsky najvyšší duchovný vodca udeľuje milosť väzňom niekoľkokrát do roka pri príležitosti náboženských alebo štátnych sviatkov.

Nosorožec

Pytliaci zabili v Juhoafrickej republike počas prvých šiestich mesiacov tohto roka najmenej 249 nosorožcov

31.07.2021 21:44

Nárast pytliactva súvisí zrejme s uvoľnením lockdownu, ktorý bol zavedený v dôsledku šírenia covidu.

Prezidentský palác / Polícia /

Polícia svoju úlohu pri protestoch zvládla, tvrdí šéf polície Kovařík

31.07.2021 19:50

"Kritika zo strany politikov, verejnosti a pseudoodborníkov nemení nič na fakte, že nedošlo k ujme na živote, zdraví a majetku,“ zdôraznil policajný šéf.

NAKA / Polícia /

Kajúcnici motajú situáciu v polícii aj na prokuratúre

31.07.2021 18:13

Situácia tak v polícii, ako aj na generálnej prokuratúre sa zamotáva. Dôvodom sú kajúcnici a najmä otázka, či niekto a ako ovplyvňoval výpovede svedkov v najtoxickejších kauzách.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 409361x
Priemerná čítanosť článkov: 24080x

Autor blogu

Kategórie