Založ si blog

Chaos so zatváraním hraníc spôsobil medzinárodnú hanbu a skomplikoval život našim občanom a občanom iných krajín

Jedným zo základných princípov Európskej únie je sloboda pohybu. Je preto úplne prirodzené, že Slováci dochádzajú za prácou do zahraničia a rovnako je prirodzené, že si nájdu napríklad bývanie za hranicami a na Slovensko každý deň dochádzajú. Táto vláda však z pendlerov (ľudí dochádzajúcich pravidelne za prácou cez hranice) spravila občanov druhej kategórie.

To, že súčasná vláda s obľubou ignoruje názory odborníkov a svojim amaterizmom denno denne spôsobuje chaos a zmätok je vec verejne známa. Včera, prakticky bez varovania, bolo  uzatvorených až 33 hraničných priechodov.  Viete, v každej rozumnej krajine sa takéto veci komunikujú dopredu a ak nie odbornosť, tak slušnosť káže o takomto kroku v dostatočnom predstihu informovať vlastných občanov a susediace krajiny. Informované neboli ani samosprávy. Ale v krajine, kde Igor Matovič oznamoval ako premiér dôležité veci cez sociálne siete už nič neprekvapí.

Chaotické a cynické zatvorenie hraníc

Situácia nie je ľahká a tento chaos zo zatvorením hraníc ma reálny dopad na prácu a životy ľudí. Šokovaní ostali nielen občania Slovenska, ale aj okolitých krajín. Problémy mala autobusová doprava, množstvo ľudí nemohlo ísť do práce alebo meškali. V tejto náročnej dobe, keď doslova mnohí občania prežívajú, vďaka nezvládnutej pomoci zo strany vlády, je to nesmierne cynické a krajne nezodpovedné. Mnohých ľudí chystajúcich sa do práce vojaci a policajti otáčali naspäť, vracali sa dokonca aj autobusy. Na viacerých hraniciach začali protesty,  napätie sa tam podľa očitých svedkov dalo krájať, svoje si vypočuli aj policajti a vojaci. Tých je mi úprimne ľúto, keďže si plnili len svoje povinnosti a nemôžu za neschopných a nekompetentných členov vlády a ministrov a ich šialené rozhodnutia. Na komplikácie poukázal aj český minister vnútra.

Vládne zoskupenie amatérov naďalej rozdeľuje spoločnosť a poškodzuje vlastných občanov

Toto vládne zoskupenie amatérov nezvládlo ani takú jednoduchú vec, keď už chceli zatvárať hranice, a to zabezpečiť fungujúce zábrany alebo zátarasy. Boli sme tam svedkami ponižovania vlastných občanov formou vysypania štrku ako provizórneho spôsobu bránenia prekročeniu hraníc. Taktiež túto bizarnú akciu nezvládla zabezpečiť personálne. Počas toho, ako si policajti alebo vojaci odbehli na obed (na ktorý majú samozrejme nárok, nie je to ich chyba), nahnevaní českí a slovenskí občania niektoré zábrany jednoducho odsunuli a priechody začali využívať. Táto vláda nás tak vrátila do čias studenej vojny, kde boli betónové zátarasy, vysypaný štrk na ceste či uzavreté desiatky hraničných priechodov bežné. Dnes sme, ale v 21. storočia, kedy je Slovensko členom Európskej únie a Schengenu. A na koronavírus sa jednoducho nemôžu vyhovoriť. Toto je amatérska a zbabraná akcia na národnej, ale aj medzinárodnej úrovni. Slovenská ústava zaručuje každému občanovi možnosť návratu do vlasti, ale táto vláda sa rozhodla naďalej rozdeľovať spoločnosť formou ekonomického a sociálneho nátlaku na vlastných občanov a dnes sme opäť svedkami medzinárodnej hanby a poškodzovania vlastných občanov.

Podvodníci a neschopní amatéri na čele s Igorom Matovičom nám chcú narozprávať že im ide o navrátenie dôvery v právny štát.

21.09.2021

Igor Matovič, ktorému nedôveruje takmer 90 % a jeho súputníci rozprávajú o navrátenie dôvery v právny štát. Veď to ja na smiech, oni sami chaosom a amaterizmom rozvrátili celý štát, aj ten právny. Viac sa dozviete vo videu:

Pán Lengvarský, naše deti nie sú pokusné králiky

13.09.2021

Pán minister Lengvarský, Slovensko nie je výskumný ústav a naše deti nie sú pokusné králiky!!! Za návrh, aby boli deti od piatich rokov pokusne očkované proti Covidu, by mal minister zdravotníctva okamžite odísť. Očkovanie detí nie je ešte schválené ani Európskou liekovou agentúrou, nie sú o tom relevantné štúdie, tak s tým láskavo prestaňte! Viac sa dozviete vo [...]

Vládny valec chce ovládnuť všetko, aj nezávislú prokuratúru

07.09.2021

Situácia posledných dní nás presvedčila, že nezávislá prokuratúra je vo vnímaní vládneho valca dobrá iba vtedy, ak rozhoduje tak ako si to prajú oni. Už sme si na Slovensku zvykli, že iba tak, dopredu, bez súdneho procesu a s obľubou ukazujú predstavitelia vládnej koalície na údajných vinníkov. Ešte pred nedávnom celá koalícia ospevovala generálneho prokurátora [...]

lgbt

Švajčiari v referende odklepli manželstvá osôb rovnakého pohlavia

26.09.2021 20:14

Manželstvá partnerov rovnakého pohlavia dosiahnu rovnakú úroveň ako manželstvá heterosexuálnych párov, napríklad si budú môcť adoptovať deti

Island, voľby, Katrín Jakobsdottirová

Island bude mať prvý v Európe parlament s prevahou žien

26.09.2021 18:07

Islandská vládna koalícia v sobotňajších voľbách opäť získala väčšinu v parlamente.

domy na Luníku IX

Na Luníku IX začínajú so svojpomocnou výstavbou domov

26.09.2021 17:43

Záujemcovia musia rok sporiť, vziať si mikropôžičku a splácať ju. Budú sa pripravovať viac ako rok, pomôžu im stavební učitelia.

Trebišov, požiar haly

Požiar odpadu v hale v Trebišove urobil škodu za 800-tisíc eur

26.09.2021 16:52

Na 800 000 eur bola predbežne vyčíslená škoda spôsobená nedeľňajším požiarom odpadu v hale v Trebišove.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 429321x
Priemerná čítanosť článkov: 18666x

Autor blogu

Kategórie