Založ si blog

Nedôstojné vysielanie očkovacej lotérie Igora Matoviča

To čo zdobí celú kariéru Igora Matoviča opäť predviedol v plnej kráse. Chaos a bordel, ktorý je pre neho tak typický preniesol aj do očkovacej lotérie. Namiesto z jeho strany sľubovanej daňovej reforme, kde opäť klamal, keďže žiadna očividne nebude, použil peniaze daňových poplatníkov na svoju PR akciu – očkovaciu lotériu.

Tragikomicky vyznieva kritika, ako je už pri tejto vláde takmer pravidlom, aj z vlastných radov koaličných partnerov. Poslankyňa Vladimíra Marcinková (Za ľudí) vyzvala Ministerstvo financií na prehodnotenie štatútu súťaže, aby mohli vyhrať aj ľudia, ktorí sledujú oficiálny internetový

online prenos slovenskej televízie. Strana SaS nazvala lotériu absurdnou show, navyše diskriminačnou. Jana Bittó Cigániková z SaS uviedla, že peniaze určené na lotériu by sa dali využiť aj lepšie. Zaklincovalo to vyjadrenie Romana Foltina člena predsedníctva a generálneho manažéra SaS „Ak má byť táto irónia a posmešky cieľom, ako vzbudiť dôveru v ľudí v očkovanie, tak je to presne naopak“. Ale opätovne, ako pri nezmyslenom míňaní peňazí na celoplošné testovanie sa koaliční partneri viac menej mlčky prizeral na opätovné bezbrehé plytvanie peniazmi a nezasiahli.

Nedôstojné vysielanie očkovacej lotérie na štýl Matoviča – plné chaosu, zmätku a amaterizmu

Prvé premiérové žrebovanie lotérie na STV bolo jednou veľkou, chaotickou, amatérskou a nedôstojnou fraškou, za ktorú by všetci zodpovední mali určite niesť v blízkej dobe svoj diel zodpovednosti. Rozpačité výkony moderátorov  očividne poukazovali na to, že vysielanie bolo také matovičovské – zbúchané na poslednú chvíľu, bez jasných a zrozumiteľných pravidiel a sprevádzané chaosom a zmätkom. Chvíľami ste moderátorov ľutovali, chvíľami sa smiali alebo chytali za hlavu, keď sa zúfalo snažili improvizovať pri neočakávaných problémoch a zúfalo čakali na pokyny réžie. Vlnu smiechu cez slzy spôsobilo aj zariadenie, ktoré malo miešať lístky. Osudie očividne nemalo správy ťah a ak bol Váš lístoček na nesprávnom mieste, očividne ste mali smolu, na premiešanie všetkých lístkov môžete zabudnúť.  A že ich bolo dosť!!! Najväčšou fraškou pri žrebovaní a nedôstojným vyvrcholením bol telefonát s pani Zuzanou, ktorú už pozná hádam celé Slovensko. Štatút súťaže akosi  pozabudol zohľadniť skutočnosť časového posunu pri sledovaní relácie online cez oficiálny kanál STV.  Ale vlastne nie, najväčšou fraškou bolo okomentovanie cynickej lotériovu šou  samotným Igorom Matovičom. Urobil tak s rovnakou gráciou, ako keď sa svojho času vysmieval dôchodcom za akciový nákup respirátorov. Namiesto toho, aby ako minister financií pomohol všetkými možnými prostriedkami ťažko skúšanému zdravotníctvu, vyhodí desiatky miliónov zo spoločnej kasy na nezmyselnú lotériu, ktorej pravidlá a prevedenie sú výsmechom všetkých zúčastnených. Chorý a škodoradostný klaun nám skrátka opäť predviedol svoje perfídne číslo za spoločné peniaze nás všetkých a ja sa pýtam, dokedy ešte toto Slovensko bude tolerovať.

Matovič zostal nahý, už len s bobkovým listom. Čo sa našlo v Matovičom trezore?

02.02.2024

Keby sme bývalého vyšetrovateľa NAKA a exfunkcionára Úradu inšpekčnej služby, Pavla Ďurku, nepostavili mimo služby, nikdy by sme sa nedozvedeli, že v trezore skrýval živý spis o odpočúvaní opozície na poľovníckej chate. Viac informácii o závažnej kauze nájdete vo videu:

Pohoršený pán Šimečka, kde ste boli doteraz?

08.11.2023

Pán Šimečka, v minulosti ste sa mlčky prizerali rôznym kontroverzným zásahom polície. Tak sa Vás pýtam, kde ste boli doteraz? Ak Vás zaujímajú aj ďalšie otázky pre pre pána Šimečku, nájdete ich vo videu:

Ľudia sa musia cítiť bezpečne a zákon bude platiť pre každého

27.10.2023

Najväčšou prioritou je zabezpečiť bezpečnosť občanov. Zároveň musí v polícii skončiť chaos, nekompetentnosť a aj jej zneužívanie. Jediným kritériom, ktorým sa bude musieť riadiť každý policajt bude dodržiavanie zákona. Viac informácií o prvých prioritách Ministerstva vnútra nájdete vo videu:

orbán

Orbán: Sme spojení so slovenskou tajnou službou, máme informácie o atentáte na Fica

24.05.2024 17:32

Podľa Orbána mnoho ľudí adresovalo kritiku slovenským tajným službám kvôli tomu, čo sa stalo.

Vlada Kmec

Eurokomisia vyplatí Slovensku štvrtú tranžu z plánu obnovy

24.05.2024 16:04, aktualizované: 16:20

Slovensku nič nestojí v ceste, aby sa dostalo k 923 miliónom eur cez štvrtú žiadosť národného plánu obnovy a odolnosti.

img-banner-hangar

Hangáre pre nové stíhačky F-16 dovezú Taliani. Ministerstvo obrany za ne zaplatí viac ako štyri milióny eur

24.05.2024 16:00

Budú slúžiť aj ako mobilné opravovne či garáže pre bojové vrtuľníky Black Hawk.

Izrael, Palestína, Medzinárodný súdny dvor, hamas, haag

Medzinárodný súd v Haagu nariadil Izraelu zastaviť ofenzívu v Rafahu. Do Gazy chce vyslať vyšetrovateľov

24.05.2024 15:48, aktualizované: 15:54

Podnet na haagsky tribunál podala Juhoafrická republika, ktorá židovský štát rovnako viní práve z genocídy.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 694801x
Priemerná čítanosť článkov: 10070x

Autor blogu

Kategórie