Založ si blog

Táto vláda denno denne šliape na odkaz novembra 89

Novembrový odkaz z námestí pred vyše 30 rokmi bol silný. Bol o slobode, demokracii spolupatričnosti, tolerancii,  slušnosti, nádeji a vieru v ľudské dobro, právny štát a demokratické práva jednotlivcov. A v neposlednom rade aj o spájaní spoločnosti.

Súčasná slovenská vláda denno denne šliape po tomto odkaze.  Na začiatku vládnutia mala plné ústa o slušnosti, slobode, odbornosti, spájaní, demokracii, boju proti korupcii budovaniu právneho štátu, rešpektovaniu občanov. 

A dnes? Vďaka koalícii máme rozdelenú spoločnosť, ich vládnutie je zmesou papalášstva, chaosu a amaterizmu. Nespokojných občanov predstavitelia tejto vlády nazývajú opicami, odborníkov idiotmi a takýmito slovami sa častujú aj navzájom. Kvôli politizácii vysokého školstva štrajkujú študenti a učitelia vysokých škôl. Táto vláda trestuhodne nezvládla pomoc počas pandémie. Ľudí nútili do mnohých šialených opatrení, takmer miliarda eur sa vynaložila na nezmyselné plošné testovania, desiatky miliónov na očkovaciu lotériu. Neschopnosť tejto vlády položila na kolená mnohých živnostníkov a podnikateľov, ale zástupcovia vládneho valca arogantne sami veselo porušujú vlastné pravidlá.  Cestovali na výnimky kade tade, papalášsky si vyvážajú rodinných príslušníkov za štátne peniaze, chodili počas lockdownu do podnikov, keď ľudia museli sedieť doma a majitelia prevádzok rátali straty. Počas zvyšovania cien energie táto vláda papalášov arogantne odkazuje občanom, aby si v dôsledku cien energií vymontovali žiarovky.

Každý deň tejto vlády je ďalším ohrozením odkazu novembra

Táto vláda zlyhala prakticky v každej jednej oblasti, ktorú riadi. Toľkokrát omieľané sľuby o transparentnosti a boji s korupciou ostali prázdnymi frázami. Hlava nehlava si podosadzovali kade tade netransparentne svojich ľudí a dokonca sa chystajú krágľovať aj nepohodlných štátnych úradníkov. A mimochodom, Slovensko si pohoršilo aj vo  svetovom rebríčku korupcie a rast slovenskej ekonomiky je jeden z najpomalších v Európe.

Jedinú reformu táto vláda nepredstavila bez toho, aby pritom nehádala a netraumatizovala spoločnosť. Do toho započítajme dezolátny stav kultúry, rozklad právneho štátu a vojnu v silových zložkách. Každý deň tejto vlády je ďalším ohrozením odkazu novembra. Nebezpečne sa naďalej rozdeľuje spoločnosť a to čo tejto vláde chýba v odbornosti nahrádza hádkami, amaterizmom a chaosom.

Vláda, ktorá nerešpektuje ani vôľu svojich občanov

Koalícia brutálne šľape aj po základných právach občanov. Nerešpektuj vôľu vyše 600 000 ľudí, ktorí podpísali petíciu za vyhlásenie referenda. Výhovorky na zákony, naozaj neobstoja, vládni poslanci, ich môžu bez problémov zmeniť. Predčasné voľby sme pritom na Slovensku mali už 3 krát a referendum s podobnou otázkou sa taktiež konalo.  Raz sa aj o tejto vláde bude písať v učebniciach dejepisu, ale obávam sa, že to nebudú veľmi lichotivé slová. Ľudia si ju budú pamätať ako vládu s rekordnou nedôverou zo strany občanov. To najmenej, čo môžu pre ľudí tejto krajiny spraviť, je okamžite prijať také opatrenia, aby čím skôr mohlo byť vyhlásené referendum o predčasných voľbách.

Matovič zostal nahý, už len s bobkovým listom. Čo sa našlo v Matovičom trezore?

02.02.2024

Keby sme bývalého vyšetrovateľa NAKA a exfunkcionára Úradu inšpekčnej služby, Pavla Ďurku, nepostavili mimo služby, nikdy by sme sa nedozvedeli, že v trezore skrýval živý spis o odpočúvaní opozície na poľovníckej chate. Viac informácii o závažnej kauze nájdete vo videu:

Pohoršený pán Šimečka, kde ste boli doteraz?

08.11.2023

Pán Šimečka, v minulosti ste sa mlčky prizerali rôznym kontroverzným zásahom polície. Tak sa Vás pýtam, kde ste boli doteraz? Ak Vás zaujímajú aj ďalšie otázky pre pre pána Šimečku, nájdete ich vo videu:

Ľudia sa musia cítiť bezpečne a zákon bude platiť pre každého

27.10.2023

Najväčšou prioritou je zabezpečiť bezpečnosť občanov. Zároveň musí v polícii skončiť chaos, nekompetentnosť a aj jej zneužívanie. Jediným kritériom, ktorým sa bude musieť riadiť každý policajt bude dodržiavanie zákona. Viac informácií o prvých prioritách Ministerstva vnútra nájdete vo videu:

Vlada Kmec

Eurokomisia vyplatí Slovensku štvrtú tranžu z plánu obnovy

24.05.2024 16:04, aktualizované: 16:20

Slovensku nič nestojí v ceste, aby sa dostalo k 923 miliónom eur cez štvrtú žiadosť národného plánu obnovy a odolnosti.

img-banner-hangar

Hangáre pre nové stíhačky F-16 dovezú Taliani. Ministerstvo obrany za ne zaplatí viac ako štyri milióny eur

24.05.2024 16:00

Budú slúžiť aj ako mobilné opravovne či garáže pre bojové vrtuľníky Black Hawk.

Izrael, Palestína, Medzinárodný súdny dvor, hamas, haag

Medzinárodný súd v Haagu nariadil Izraelu zastaviť ofenzívu v Rafahu. Do Gazy chce vyslať vyšetrovateľov

24.05.2024 15:48, aktualizované: 15:54

Podnet na haagsky tribunál podala Juhoafrická republika, ktorá židovský štát rovnako viní práve z genocídy.

budova RTVS Mlynská dolina

Spory okolo RTVS: Machaj a Gallo sa obviňujú z účelového konania

24.05.2024 15:38

Vzťah medzi generálnym riaditeľom RTVS a Radou RTVS sa dostal do formy otvoreného sporu.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 694797x
Priemerná čítanosť článkov: 10070x

Autor blogu

Kategórie