Založ si blog

Neschopná vláda izoluje Slovensko

Pred nedávnom Česká republika a Rakúsko zaviedli kontroly na hraniciach. Dôvodom je nelegálna migrácia.  Samozrejme, minister Mikulec nevidel žiadny problém a so skromnosťou jemu vlastnou hovoril , že „si plníme svoje úlohy vo vzťahu k schengenskej hranici na 100-percent“.  Opačný názor mal český minister vnútra Rakušan, ktorý uviedol, že „celkom úprimne hovorím, že sme tu tými diplomatickými krokmi nedosiahli také úspechy, ako sme čakali.“ A dodal (že v tej dobe), „Ak má Maďarsko každý deň 400 až 500 zaistených nelegálnych migrantov, Rakúsko každý deň 500 až 600, Česko 250 až 400, tak Slovensko má 100 až 300 zaistených migrantov, ale týždenne.“ Preložené z diplomatického jazyka, minister Mikulec opäť závažne zlyhal a ohrozuje bezpečnosť Slovenska a okolitých štátov. Mimochodom, obe krajiny kontroly na hraniciach opätovne predĺžili a pred českými hranicami nie sú ojedinelé ani niekoľkokilometrové kolóny.

Na plošné testovanie sa našli kapacity, na ochranu vlastných občanov nie

Minister Mikulec sa tváril a tvári, že je všetko v najlepšom poriadku, ale policajný prezident Hamran sa vyjadril, že na nelegálnych migrantov nemáme kapacity. Tak sa pýtam, načo tam sedia!!! Na nezmyselné plošné testovanie sa dokázali zabezpečiť vojaci a policajti, na bezpečnosť krajiny už nie. Minister a policajný prezident očividne rezignovali na svoju povinnosť zabezpečiť ochranu a bezpečnosť pre vlastných občanov. Dôvod je zrejmý, absolútna neschopnosť a nepripravenosť. Kým okolité štáty robia aktívne opatrenia, naši amatéri totálne zlyhali. Napokon, ako takmer vo všetkom.

Tak ako vnímajú túto vládu občania, tak nás berú aj okolité štáty

Tak ako vnímajú občania túto vládu chaosu a zmätku, tak nás vnímajú aj susedné štáty. Ako neschopných partnerov, ktorí si neplnia záväzky. Slovensko sa izoluje z dôvodu neschopnosti a priamu zodpovednosť za to nesie Igor Matovič. Zúrivo si chráni svojho človeka, ministra Mikulca, ktorý už dávno na tento post nepatrí. Chráni ho napriek očividnej neschopnosti a neustálym škandálom. A dôvod je jednoduchý. Jedinou úlohou ministra Mikulca je kriminalizácia politických oponentov z opozície.

Rozprávate o mafii no jediná a skutočná mafia ste práve Vy!

08.09.2022

Z rozhovoru s bývalým elitným snajperom Kaľavským o špinavých praktikách Matoviča, Lipšica, Mikulca a Hamrana doslova mrazí. Ve´ď posúďte sami, viac nájdete vo videu:

Namiesto riešenia problémov Slovákov sa vláda háda alebo dovolenkuje

15.08.2022

Toto nevymyslíš, toto je jasný obraz vládnutia koalície. Slováci pociťujú historické zdražovanie, čaká nás mimoriadne ťažká jeseň a zima kvôli nedostatku energií, hrozí zdraženie energie a plynu o viac ako sto percent. Namiesto tvrdého makania, aby ľuďom pomohli, si buď veselo chodia po dovolenkách alebo sa hádajú. Riešenie je preto jasné a jediné možné – [...]

Zázračné precitnutie ministra Naďa alebo chladnokrvný kalkul?

09.08.2022

Po poslancovi Krúpovi, ktorý opustil kľub OĽANO aj s vyjadrením „pochopil som, že v zákulisí OĽANO sa robia špinavé hry“ (trošku neskoro, všakže), zrazu „precitol“ aj Minister obrany Jaroslav Naď, taktiež nominant OĽANO. Ten hovorí o znechutení z politiky, ktoré je také veľké že dokonca zvažuje svoj odchod. Toto nevymyslíš, toto je OĽANO. [...]

zelenskyj

Zelenský kritizuje cenový strop pre ruskú ropu. Chce nižší, nech to Rusov zabolí

03.12.2022 22:13

Cenový strop na ruskú ropu 60 amerických dolárov za barel nie je "seriózny", pretože je pre Moskvu "celkom pohodlný," vyhlásil Volodymyr Zelenskyj.

Jaroslaw Kaczynski

Kaczyński obvinil Nemcov, že chcú opäť vládnuť Európe

03.12.2022 21:15

Keď Nemcom nevyšlo ovládnutie Európy vojensky, chcú to teraz urobiť mierovou cestou, tvrdí poľský politik Jaroslaw Kaczyński.

taška pátranie, muž

Našiel cudziu tašku, vzal si ju. Polícia hľadá muža, ktorý o tom niečo môže vedieť. Poznáte ho?

03.12.2022 20:58

Bratislavskí policajti pátrajú po mužovi, ktorý v predajni bratislavského obchodného centra našiel tašku, ktorú neodovzdal a odišiel s ňou.

ukrajina mariupoľ maxar

Rusi postavili v Mariupole novú základňu. Rozšíril sa aj cintorín, odhalili satelitné snímky

03.12.2022 20:25

Ukrajinské úrady odhadujú, že ruské bombardovanie zanechalo v troskách až 90 percent z mestskej infraštruktúry.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 57
Celková čítanosť: 597882x
Priemerná čítanosť článkov: 10489x

Autor blogu

Kategórie