Založ si blog

Neschopná vláda izoluje Slovensko

Pred nedávnom Česká republika a Rakúsko zaviedli kontroly na hraniciach. Dôvodom je nelegálna migrácia.  Samozrejme, minister Mikulec nevidel žiadny problém a so skromnosťou jemu vlastnou hovoril , že „si plníme svoje úlohy vo vzťahu k schengenskej hranici na 100-percent“.  Opačný názor mal český minister vnútra Rakušan, ktorý uviedol, že „celkom úprimne hovorím, že sme tu tými diplomatickými krokmi nedosiahli také úspechy, ako sme čakali.“ A dodal (že v tej dobe), „Ak má Maďarsko každý deň 400 až 500 zaistených nelegálnych migrantov, Rakúsko každý deň 500 až 600, Česko 250 až 400, tak Slovensko má 100 až 300 zaistených migrantov, ale týždenne.“ Preložené z diplomatického jazyka, minister Mikulec opäť závažne zlyhal a ohrozuje bezpečnosť Slovenska a okolitých štátov. Mimochodom, obe krajiny kontroly na hraniciach opätovne predĺžili a pred českými hranicami nie sú ojedinelé ani niekoľkokilometrové kolóny.

Na plošné testovanie sa našli kapacity, na ochranu vlastných občanov nie

Minister Mikulec sa tváril a tvári, že je všetko v najlepšom poriadku, ale policajný prezident Hamran sa vyjadril, že na nelegálnych migrantov nemáme kapacity. Tak sa pýtam, načo tam sedia!!! Na nezmyselné plošné testovanie sa dokázali zabezpečiť vojaci a policajti, na bezpečnosť krajiny už nie. Minister a policajný prezident očividne rezignovali na svoju povinnosť zabezpečiť ochranu a bezpečnosť pre vlastných občanov. Dôvod je zrejmý, absolútna neschopnosť a nepripravenosť. Kým okolité štáty robia aktívne opatrenia, naši amatéri totálne zlyhali. Napokon, ako takmer vo všetkom.

Tak ako vnímajú túto vládu občania, tak nás berú aj okolité štáty

Tak ako vnímajú občania túto vládu chaosu a zmätku, tak nás vnímajú aj susedné štáty. Ako neschopných partnerov, ktorí si neplnia záväzky. Slovensko sa izoluje z dôvodu neschopnosti a priamu zodpovednosť za to nesie Igor Matovič. Zúrivo si chráni svojho človeka, ministra Mikulca, ktorý už dávno na tento post nepatrí. Chráni ho napriek očividnej neschopnosti a neustálym škandálom. A dôvod je jednoduchý. Jedinou úlohou ministra Mikulca je kriminalizácia politických oponentov z opozície.

Vláda chaosu padla (príliš neskoro), Slovensko potrebuje voľby už júli

09.05.2023

Príliš neskoro. To napadlo asi množstvu Slovákov ako prvé, v spojitosti s vládou chaosu, ktorá začala Matovičom a skončila Hegerom. Eduard Heger mal šancu odísť ako chlap a to niekoľkokrát. Žiaľ, do úplného konca hral nedôstojnú frašku s občanmi Slovenska a zatváral oči pre škandálmi, chaosom a zmätkom, či už jeho vlády alebo vlády Matoviča. Ešte pred pár [...]

10 závažných otázok pre Eduarda Heger

09.03.2023

Slovenskí novinári majú zlatú vlastnosť nepýtať sa svojich obľúbencov na nepríjemné otázky – tie majú vyhradené pre tých, ktorých z osobných či politických dôvodov radi nemajú. Trochu im preto zafušujem do remesla a dovolím si za nich položiť desať otázok Eduardovi Hegerovi, ktoré mi napadli počas jeho oslavného a psychicky mierne vyšinutého oznámenia o [...]

Podvody s DPH za 53.000.000,- EUR siahajú až k odvolanému premiérovi Hegerovi

26.01.2023

Táto vláda sa s obľubou neustále nazýva protikorupčnou. Množstvo ich káuz vypovedá o niečom inom. Jeden z posledných obrovských škandálov siaha až k odvolanému premiérovi Hegerovi. Viac sa dozviete vo videu:

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

V kauze šikany rómskych chlapcov policajtmi súd zistil porušenie promptnosti konania

02.06.2023 15:30

Prípad sa viaže na udalosti z 21. marca 2009.

nord stream

Polícia prehľadala byt expartnerky podozrivého z výbuchov Nord Streamu

02.06.2023 15:26

Nemecké médiá pred časom informovali, že stopy vedú na Ukrajinu, pričom v prípade figurujú nastrčené firmy.

pilot, SU-25, ukrajina, stíhačka

Dron riadený umelou inteligenciou mal v simulácii zabiť operátora. Letectvo USA to odmieta

02.06.2023 14:27

Vojenskému dronu ovládanému pomocou AI ľudský operátor údajne bránil v splnení misie.

Ukrajina Rusko Vojna Invázia UARUS

Pekarová Adamová vidí Ukrajinu v NATO: Zakladajúci akt s Ruskom treba zrušiť

02.06.2023 14:14

Musíme sa zdržať návratu k bežným vzťahom, pretože ruská hrozba v blízkej budúcnosti ťažko úplne zmizne, dodala predsedníčka českej Poslaneckej snemovne.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 615190x
Priemerná čítanosť článkov: 9922x

Autor blogu

Kategórie