Založ si blog

Táto vláda bola podvodom na voličoch, jediným poctivým riešením sú predčasné voľby

Táto vláda bola veľkým podvodom na voličoch, o tom, už dnes nie je pochýb. So slzami v očiach nám Igor Matovič sľuboval najlepšiu vláda v histórii Slovenska. Ale za neuveriteľnú krátku dobu dosiahol presný opak. Dotiahol ju na historické dno ako najmenej dôveryhodnú vládu v histórii Slovenska zo strany občanov (podľa dlhodobých prieskumov). Odchod Igora Matoviča a príchod nového premiéra Eduarda Hegera, bol iba obyčajným a zúfalým divadlom a Igor Matovič naďalej riadil túto vládu cez svoju nastrčenú figúrku a škodil Slovensku.  Vláda našťastie padla, ale treba to povedať jasne a na rovinu. Jediným poctivým riešením sú predčasné voľby. Amatérska vláda, ktorá spôsobovala iba chaos a väčšinu svojho času sa nezaujímala o  občanov, ale iba o vlastne hádky a vzájomné urážanie sa, musí definitívne odísť.

Táto vláda chaosu a amaterizmu nebola ani demokratickou, ani protikorupčnou, ani slušnou

Táto vláda dlhodobo zlyhávala v pomoci vlastným občanov, firmám, bojom s infláciou, energetickou krízou, nezvládla koronakrízu, problémy s migráciou, robila zlé meno aj v zahraničí. A hlavne, nerobila to, čo je jej základnou povinnosťou, chrániť a starať sa o vlastných občanov.

O čo viac boli ľudia, ale aj nezávislí odborníci nespokojní s vládnutím o to viac vykrikoval Matovič a jeho kolegovia o snahe povaliť protikorupčnú a demokratickú vládu, ktorá jediná môže garantovať fungovanie Slovenska. Predstavitelia, tejto vlády, ktorí sa s hrdosťou nazývali aj slušnou, dokonca arogantne útočili nielen na seba v rámci koalície, ale aj na vlastných občanov, pedagógov, zdravotníkov alebo aj voličov iných strán, ktorých nazývali nedemokratickými.

Vláda Matoviča a Hegera nebola protikorupčná, demokratická a ani slušná. Túto nálepku si dali oni sami. Naopak, spôsobili závažnú krízu demokracie, ohýbali a zneužívali právny štát ako im to vyhovovalo a zúrivo sa držali na stoličkách po viacerých závažných škandáloch. Spôsobili historickú nedôveru občanov voči verejným veciam. Predstavitelia tejto vlády sa nerozpakovali podpisovať pofidérne kšefty a zneužívať na to núdzový stav (mnoho vecí tak mohli zadávať napriamo, bez riadneho obstarávania) koronakrízu a vojenský konflikt na Ukrajine. Nerozpakovali sa nabaľovať na nezmyselnom testovaní a rozdávali dotácie svojim vlastným. Na korupciu dokonca upozorňovali ľudia z ich vlastných radov – napríklad aj bývalý minister Mičovský. Zubami nechtami držali na stoličke neschopného ministra Mikulca aj napriek jeho nespochybniteľným škandálom a opakovaným zlyhaniam. Toho ministra, ktorého neschopnosť spôsobila aj medzinárodnú izoláciu a kontroly na hraniciach zo strany našich susedov pri nezvládnutej migračnej kríze. Minister Naď na drzovku podpísal nákup za 1, 7 miliardy eur! iba deň pred plánovaným hlasovaním o páde vlády. A to nehovoriac o ďalších škandáloch a pochybeniach.

Táto vláda nevedela ani dôstojne a so cťou odísť, ľudia si zaslúžia férové a demokratické predčasné voľby

Do posledných chvíľ sme boli svedkami nedôstojného divadla, zo strany tejto amatérskej vlády, ktorá nebola, ani len schopná odísť so cťou a priznať svoj koniec. Príznačnú bodku za celým chaosom dal samozrejme, kto iný, ako Igor Matovič, ktorý, ako mnohokrát predtým opätovne porušil chlapské slovo a vytrhol úradníkovi z kancelárie prezidentky ním osobne podpísanú demisiu zo stoličky ministra financií, pretože si to rozmyslel.  Túto zmes falošných „obyčajných ľudí“, ktorá riadila tento štát perfektne vystihuje aj novoohlásený odchod 10 poslancov z kľubu  OĽANO z potápajúcej sa lode. Ich odchod oznámil minister Budaj, ktorý si teplý ministerský flek samozrejme ponechal.  Pre Slovensko sú jediným poctivým riešením predčasné voľby. A to čím skôr. Ľudia si zaslúžia, nové, férové a demokratické voľby. Každý ďalší deň tejto vlády chaosu škodí Slovensku a tento nepodarený vládny experiment definitívne skončiť.

Podvody s DPH za 53.000.000,- EUR siahajú až k odvolanému premiérovi Hegerovi

26.01.2023

Táto vláda sa s obľubou neustále nazýva protikorupčnou. Množstvo ich káuz vypovedá o niečom inom. Jeden z posledných obrovských škandálov siaha až k odvolanému premiérovi Hegerovi. Viac sa dozviete vo videu:

Držia sa zubami nechtami – tento vládnuci chaos musí skončiť

20.12.2022

Táto vláda bola jedným podvodom na ľuďoch, ľudia si zaslúžia predčasné voľby. Poslanec Šipoš z OĽANO tvrdí, že pomáhajú ľuďom. SaS po tom, ako zahlasovala za odvolanie vlády, začala snívať o novej 76 tke poslancov. Divadlo pokračuje. Slovensko potrebuje pokoj a stabilitu, nie ďalší chaos. Predstavitelia tejto vlády majú plné ústa demokracie, ale zúfalo sa boja [...]

Neschopná vláda izoluje Slovensko

03.11.2022

Pred nedávnom Česká republika a Rakúsko zaviedli kontroly na hraniciach. Dôvodom je nelegálna migrácia. Samozrejme, minister Mikulec nevidel žiadny problém a so skromnosťou jemu vlastnou hovoril , že „si plníme svoje úlohy vo vzťahu k schengenskej hranici na 100-percent“. Opačný názor mal český minister vnútra Rakušan, ktorý uviedol, že „celkom úprimne hovorím, [...]

Robert Kaliňák

Kaliňák nevylúčil návrat do politiky. Podľa neho ho tam volajú "nezákonné obvinenia"

05.02.2023 17:24

Exminister vnútra a člen predsedníctva Smeru tvrdí, že volebná kampaň sa bude spájať s kriminalizáciou opozície.

Branislav Gröhling

Gröhling nevylučuje povolebnú spoluprácu s Hlasom

05.02.2023 17:10

Po voľbách SaS určite nechce spolupracovať so Smerom, ĽSNS a Republikou.

Počasie / Zima / Sneh / Ľad / Námraza /

Po dvoch rokoch by sa mohla do Európy prihnať "beštia z východu"

05.02.2023 16:34

Zima sa končí za necelé dva mesiace, to najhoršie z nej je však ešte len pred nami, upozorňujú meteorológovia.

Denisa Saková, Juraj Krúpa

Rozviazané ruky pre OČTK? Saková to vníma ako kampaň. Opozíciu nikto nekriminalizuje, oni kriminálnici sú, tvrdí Krúpa

05.02.2023 16:00

Krúpa priznal, že preferoval voľby v júni. Saková vníma september ako nevýhodný termín pre ľudí aj krajinu.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 60
Celková čítanosť: 606426x
Priemerná čítanosť článkov: 10107x

Autor blogu

Kategórie