Založ si blog

Vláda chaosu padla (príliš neskoro), Slovensko potrebuje voľby už júli

Príliš neskoro. To napadlo asi množstvu Slovákov ako prvé, v spojitosti s vládou chaosu, ktorá začala Matovičom a skončila Hegerom. Eduard Heger mal šancu odísť ako chlap a to niekoľkokrát. Žiaľ, do úplného konca hral nedôstojnú frašku s občanmi Slovenska a zatváral oči pre škandálmi, chaosom a zmätkom, či už jeho vlády alebo vlády Matoviča. Ešte pred pár dňami, doslova ponižujúco žobronil prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby nemenovala úradnícku vládu. Sypal si popol na hlavu, priznal chyby, zlyhania a priamu zodpovednosť za chaos. Všetko však zaklincoval nedávnym vyjadrením, keď uviedol, že Matovič nie je jeho spojencom a ani nikdy ním nebude. A že „Igor Matovič sa jasne vyfarbil, ukázal, čo je v ňom“. No dobré ráno Edo, za toto „úprimné“ precitnutie,  ktoré celé Slovensko stálo príliš veľkú cenu a ešte väčšie škody.


Vláda, ktorá do poslednej chvíle traumatizuje a škodí Slovensku

Treba to povedať otvorene, plnú zodpovednosť za súčasný chaos a rozvrat, majú tí, ktorí nepodporili jediné férové východisko voči občanom v jasnej kríze vlády – čo najskorší termín predčasných volieb a teda OĽANO, odnož Demokrati, SAS,  Za Ľudí, Progresívne Slovensko, ale aj pani prezidentka.  Žiaľ, práve pani prezidentka dopriala úplne zbytočný čas tejto vláde, ktorá každým dňom navyše stále viac a viac traumatizuje a škodí celému Slovensko.

Matovič hrdo na začiatku vyhlasoval, že chce vládu, ktorá sa dostane do učebníc dejepisu ako najlepšia. Dejepis si ju bude pamätať, ale úplne inak, ako najneschopnejšiu vládu v histórii Slovenskej samostatnosti. Tak hrdo samých seba nazývali slušnou a odbornou vládou. Neboli ani jedno. Do poslednej možnej chvíle sa zúfalo držali svojich stoličiek, nehľadiac na škody, ktoré denno denne páchali. Odchádza vláda s rekordnou nedôverou, s obrovskými zlyhaniami, škandálmi. Odchádza vláda, ktorej členovia neváhali arogantne útočiť na vlastných obyvateľov. Vláda, ktorá venovala viac času hádkam a sporom medzi sebou ako pomoci ľuďom. Vláda, ktorá zlyhala v tom najdôležitejšom a to je povinnosťou postarať sa o vlastných občanov.

Mizériu tejto vlády dokonale zadefinoval asi posledný klinec do je rakvy. A tým bol škandál s dotáciou pre firmu ministra Vlčana. Ten vraj ani netušil, že o nejakú dotáciu z eurofondov jeho vlastná firma Reko Recycling žiadala a minister Budaj nevedel, že 1,4 milióna jeho rezort Vlčanovi pridelil. Obaja samozrejme nominanti tej iste schránkovej firmy OĽANO.

Jediným poctivým riešením sú predčasné voľby, v čo najskoršom termíne.

10 závažných otázok pre Eduarda Heger

09.03.2023

Slovenskí novinári majú zlatú vlastnosť nepýtať sa svojich obľúbencov na nepríjemné otázky – tie majú vyhradené pre tých, ktorých z osobných či politických dôvodov radi nemajú. Trochu im preto zafušujem do remesla a dovolím si za nich položiť desať otázok Eduardovi Hegerovi, ktoré mi napadli počas jeho oslavného a psychicky mierne vyšinutého oznámenia o [...]

Podvody s DPH za 53.000.000,- EUR siahajú až k odvolanému premiérovi Hegerovi

26.01.2023

Táto vláda sa s obľubou neustále nazýva protikorupčnou. Množstvo ich káuz vypovedá o niečom inom. Jeden z posledných obrovských škandálov siaha až k odvolanému premiérovi Hegerovi. Viac sa dozviete vo videu:

Držia sa zubami nechtami – tento vládnuci chaos musí skončiť

20.12.2022

Táto vláda bola jedným podvodom na ľuďoch, ľudia si zaslúžia predčasné voľby. Poslanec Šipoš z OĽANO tvrdí, že pomáhajú ľuďom. SaS po tom, ako zahlasovala za odvolanie vlády, začala snívať o novej 76 tke poslancov. Divadlo pokračuje. Slovensko potrebuje pokoj a stabilitu, nie ďalší chaos. Predstavitelia tejto vlády majú plné ústa demokracie, ale zúfalo sa boja [...]

Petr Pavel

Pavel: Už pred koncom vojny musí byť jasný spoločný postoj k Rusku

06.06.2023 17:00

Už pred koncom vojny na Ukrajine by mali mať spojenci jasno, aký budú mať postoj k povojnovému Rusku, tvrdí český prezident Petr Pavel.

sas, sulik, grohling

SaS chce spraviť poriadok s Vatikánskymi zmluvami. Načrtli prvé body volebného programu

06.06.2023 17:00

Saskári predstavili prvú časť programu, s ktorou chcú ísť do volieb.

Slovensko politika summit samit B9 lídri NATO BAX

Vyhlásenie lídrov štátov B9: Chceme väčší, viacročný a komplexný balík podpory Ukrajiny

06.06.2023 16:44

Deväť členských štátov NATO vrátane Slovenska očakáva, že júlový summit aliancie vo Vilniuse rozhodne o posilnení politickej a praktickej podpory Ukrajiny.

Prečo by sa deti mali učiť cudzí jazyk už od malička?

Rada Európy vyzvala Rakúsko na zlepšenie vzdelávania v češtine a slovenčine

06.06.2023 16:30

Rakúsko zaznamenalo pozitívny vývoj pri ochrane regionálnych alebo menšinových jazykov, ale existuje priestor na zlepšenie.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 615302x
Priemerná čítanosť článkov: 9924x

Autor blogu

Kategórie