Založ si blog

Podľa progresívcov riešenie migrácie nenájdeme na Slovensku

V prípade, ak bude Progresívne Slovensko vládnuť, problém s nelegálnou migráciou bude iba narastať. Stačí si vypočuť ich predsedu Michala Šimečku vo víkendových Sobotných dialógoch.

Doslova povedal, že „Riešenie migrácie nenájdeme na Slovensku, musí byť európske, ale tento konkrétny problém, ktorý máme dnes, je spôsobený v Maďarsku.“

Zpakujem to ešte raz: „Riešenie migrácie nenájdeme na Slovensku“. Čiže všetky opatrenia, ktoré sme navrhovali – zaisťovanie nelegálnych migrantov až do dôkladného preverenia ich totožnosti, významné posilnenie armády na slovenských hraniciach, a vôbec dôkladná kontrola našich hraníc, vrátane ich možného uzatvorenia – neprichádzajú pre PS do úvahy.

Dovolím si otázočku k tomu „európskemu riešeniu“. Nie je náhodou pán Šimečka podpredsedom Európskeho parlamentu s dvadsaťtisícovým príjmom? Čo konkrétne v tejto pozícii a za tieto peniaze urobil preto, aby sa našlo „európske riešenie?“

Za deravé slovenské hranice pre progresívcom nie je vinný neschopný policajný prezident, ktorému pred minulými voľbami núkali funkciu ministra vnútra, ale – čuduj sa svet – Maďarsko.

„Kardinálny problém je na strane Maďarska a Viktora Orbana, ktorý nevie alebo nechce strážiť schengenskú hranicu, srbsko-maďarskú.“ „Je to maďarský problém, maďarské zlyhanie.“ – uviedol M. Šimečka.

Čiže Viktor Orbán, ktorý si pred ôsmimi rokmi ako možno jediný splnil domácu úlohu, postavil na svojich schengenských hraniciach so Srbskom plot a dôrazne ho strážil napriek všetkým pľuvancom zo strany Európskej únie a Šimečkovi podobných aktivistov, je pre progresívcov vinníkom nelegálnej migrácie.

Nie, pán Šimečka. Nelegálni migranti na našom území sú problémom Slovenska a slovenských občanov, ktorí sa jednoducho boja a žiadajú, aby ich štát ochránil. A PS jasne hovorí, že ono ich v prípade volebného úspechu chrániť nebude, lebo Orbán.

Trefne to pomenoval Peter Pellegrini: A keď sa Poľsko rozhodne vypustiť zo svojich cirkusov na naše územie, budeme tu mať slony? Keď sa ktorýkoľvek susedný štát rozhodne riešiť svoje problémy na úkor Slovenska, my sa budeme so založenými rukami prizerať?

A tu sa dostávame k základnému rozdielu medzi HLASom a PS. HLAS chce na Slovensku vybudovať silný štát. To je taký, ktorý sa nebojí zasiahnuť všade tam, kde evidentne zlyhala „zázračná“ ruka trhu a ochrániť svojich občanov pred vysokými cenami potravín a energií. A je to štát, ktorý si dokáže ochrániť svoje hranice. Pretože ochrana štátnych hraníc je tým najzákladnejším prejavom suverénneho a zvrchovaného štátu. Ak bude Slovensko silným štátom, nebude tu ani zdražovanie, ani nelegálna migrácia.

Progresívci ako liberálna strana hlásajú pravý opak: chcú mať slabý štát, kde by o všetkom rozhodovaťl trh a slovenské hranice majú byť odkázané na blahosklonnosť bruselských úradníkov. A samozrejme, hranice má ďalej strážiť neschopný policajný prezident Hamran, tentokrát možno ako minister vnútra.

Silný štát verzus slabý štát, nižšie ceny verzus ďalšie zdražovanie, bezpečné Slovensko verzus nelegálna migrácia. Za mňa je výber úplne jasný.

Matovič vidí smietku v Šimkovom oku. Brvno v Mikulcovom nie

26.07.2023

Takže minister Šimko musel podľa Matoviča skončiť, lebo si dovolil opýtať sa policajného prezidenta Hamrana, čo za bordel to polícia urobila pri svojej poslednej akcii, keď zasa robila svaly a nakoniec nikoho neobvinila. Ale záujem bývalo ministra Mikulca o živé spisy z minulosti Matovičovi nevadí. Tak som I. Matovičovi pripomenul jednu z mnohých káuz jeho podržtašky [...]

Skupina Matovičovych policajných kovbojov si spravila štát v štáte

21.07.2023

Pár policajtov, na čele s Hamranom a Čurillovcami, teda ozbrojená zložka štátu, ktorá musí byť pod kontrolou, zakrútila krkom samotnému ministrovi vnútra. Minister Šimko musel odísť, pretože urobil vec, ktorú Matovičovi samozvaní kovboji neodpúšťajú. Dovolil si verejne uviesť to, čo vníma azda celé Slovensko, že „ozbrojená, represívna štruktúra si iste [...]

Rozvrat právneho štátu a s ním aj policajného zboru majú na svedomí Matovič, Lipšic a ich poslušní sluhovia Mikulec s Hamranom!

18.07.2023

Musel som pripomenúť, našťastie, už bývalému ministrovi Mikulcovi za čo je aj on zodpovedený. Budúca vláda bude musieť tento Augiášov chliev od základov vyčistiť. Viac nájdete vo videu:

Putin, Kremeľ, Rusko, vojna na Ukrajine, Moskva

Rusko zvyšuje výdavky na obranu. Pripravuje sa na dlhú vojnu?

01.10.2023 11:32

Rusko údajne navrhuje obranný rozpočet v sume 10,8 bilióna rubľov, čo je ekvivalent zhruba 6 percent HDP a nárast o 68 percent v porovnaní s rokom 2023

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Voľby v regiónoch: Volebné miestnosti zdobili kroje, hlasovalo sa aj vo Vysokých Tatrách

01.10.2023 11:14

Slovensko sa v sobotu ponorilo do volebnej aktivity. Ako prebiehalo hlasovanie v rôznych kútoch našej krajiny?

šimečka, PS, progresívne slovensko

Urobíme všetko pre to, aby Fico nevládol, vyhlásil Šimečka

01.10.2023 09:56

Podľa lídra progresívcov existujú dve možné koalície. Rozhodujúce bude, ako sa k výsledkom postaví Hlas.

Turkey Explosion

Centrom Ankary otriasla explózia, odpálil sa samovražedný atentátnik

01.10.2023 09:33, aktualizované: 11:24

K explózii došlo v blízkosti sídla tureckého parlamentu a ministerstva vnútra.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 66
Celková čítanosť: 645075x
Priemerná čítanosť článkov: 9774x

Autor blogu

Kategórie