Založ si blog

Referendum o predčasných voľbách je sebaobranou pred Igorom Matovičom a jeho vládou

Igor Matovič zlyhal nielen ako premiér, ale aj ako človek, chlap a čo je najhoršie, odmieta za to prevziať zodpovednosť. Táto vláda chaosu musí skončiť, predčasné voľby  sú zúfalo, naozaj zúfalo potrebné. Každý jeden deň navyše vládnutia Igora Matoviča je obrovským rizikom a doslova sú ohrozované životy občanov Slovenska. A jasnými slovami o tom hovoria, čísla, dáta a relevantné fakty. Ale tie sú, žiaľ, naozaj otrasné a tragické.

Vláda Igora Matoviča nás dostala na prvé miesto na svete v počte úmrtí na Covid a v počte hospitalizácii (v prepočte na milión obyvateľov)

Potom ako nás Igor Matovič dostal na prvé miesto na svete v počte úmrtí na Coronavírus na milión obyvateľov, netrvalo to dlho a prerazil ďalšie dno. Slovensko sa dostalo na prvé miesto na svete aj v počte hospitalizovaných ľudí s koronavírusom na milión obyvateľov. Na druhej strane tu máme nezvládnutú ekonomickú a sociálnu pomoc, množstvo živnostníkov, podnikateľov a občanov, ktorí sú vďaka neschopnosti a nedostatočnej pomoci tejto vlády na kolenách. Suma sumárum, je tu krvácajúca krajina, obrovská nedôvera voči osobe Igora Matoviča a jeho vláde, ktorá vytvára chaos, zmätok a zúfalstvo. Zúfalstvo ľudí, ale čo je horšie, zúfalstvo v riadení zo strany Igora Matoviča a jeho vlády.  

Prednedávnom sa švédsky kráľ a premiér verejne ospravedlnili a uznali zlyhanie v boji s coronavírusom a veľký počet obetí na ľudských životoch. A to na rozdiel od Slovenska, Švédsko nepatrí medzi krajiny s najhoršími výsledkami na svete. To je prejav hodný naozajstných štátnikov. Je to úprimné, pokorné, ľudské a zároveň odvážne a zodpovedné voči vlastným občanom. A Igor Matovič? Ten zvolá tlačovú konferenciu na ktorej dokázateľne klamal a manipuloval s údajmi a dátami. A namiesto prebratia zodpovednosti za jeho zlyhanie, opäť neváha zbabelo hádzať vinu na vlastných občanov a odborníkov ako na vinníkov tohto katastrofálneho stavu a vynadať im. A tých istých odborníkov následne pozve za rokovací stôl. Toto nevymyslíš, toto je Igor Matovič a jeho vláda.

Referendum o predčasných voľbách je sebaobranu pred vládou Igora Matoviča

Nedôvera voči vláde, nie je vyvolaná nami, opozíciou alebo zbieraním podpisov do referenda. Vyvolal ju Igor Matovič a jeho vláda. Chaos, ktorým vládne, absolútne nezvládnutie koronakrízy, jeho neustále urážky občanov, odborníkov, vedcov, prezidentky.  Je jasné, že Igor Matovič sa bojí referenda, pretože má strach z reakcie ľudí, ktorí majú plný zuby jeho nezvládnutého a životy ohrozujúceho vládnutia. Priznal to napokon aj jeho najbližší človek, minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý uviedol, že núdzový stav je tu aj z dôvodu obavy protestov ľudí.  Obrovské množstvo energie preto venuje Igor Matovič do neustáleho predlžovania núdzového stavu. Núdzový stav má byť pritom iba výnimočným nástrojom vo výnimočnej situácii a nie trvalý stav. Vládna koalícia je povinná nájsť si iné spôsoby boja s pandémiou, ako je trvalé obmedzovanie občianskych práv ľudí na Slovensku. Igor Matovič sa za núdzový stav zbabela skrýva, pretože sa bojí prevzatia zodpovednosti za katastrofálny stav do ktorého dostal Slovensko a oprávnene sa bojí vlastných občanom. Referendum o predčasných voľbách preto vnímame ako sebaobranu pred vládou Igora Matoviča.

Papaláši si vymenili stoličky a ľudia nemajú z čoho žiť

09.04.2021

Vláda zdecimovaná hádkami sa na malú chvíľku tvárila, že je všetko v poriadku, aj keď od začiatku bolo jasné, že je to jedna fraška. Igor Matovič si vymenil miesto s Eduardom Hegerom, vrátil sa dokonca aj Milan Krajniak na post ministra práce a chaos môže pokračovať. Pokoj vydržal na pomery tejto vlády neuveriteľne dlho, až pár dní. Igor Matovič [...]

1. aprílová „nová“ vláda je naozaj zlým žartom

02.04.2021

1. apríla vymenovala prezidentka Zuzana Čaputová „novú“ vládu a „nového“ premiéra Eduarda Hegera. Tento dátum vlastne dokonale vystihuje túto vládu. Predchádzajúca, ale aj táto vláda je zlým žartom. Väčšinu svojho vládnutia venovali hádkam, nechutným osobným urážkam, dohadovali sa cez sociálne siete. Bývalý premiér útočil na každého, cez novinárov, [...]

Nedôstojná fraška a divadlo s odstúpením ministra Krajčího dokonané a vládna karavána chaosu ide ďalej

15.03.2021

Posledné dni sa namiesto boja proti korone a pomoci ľudom opäť vládna koalícia zmietala v kríze. Akýmsi zázračným liekom vyriešenie koaličnej krízy malo byť odstúpenie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Tomu predchádzali viaceré šokujúce vyjadrenia, dnes, už bývalého ministra. Nedávno priznal, že vláda na svojom zasadnutí v decembri vedela, že [...]

nemocnica, sanitka

Nemocnice začnú s bežnými operáciami, štyri mesiace ich trápil kovid

20.04.2021 08:00

„Po prekonaní jednej pandémie náš bude čakať druhá, plná odvrátiteľných úmrtí či PN kvôli zanedbanej liečbe," varuje analytik Martin Smatana.

genocída, rwanda

Za genocídu 800-tisíc Tutsiov nesie Francúzsko „veľkú zodpovednosť"

20.04.2021 07:58

Autori 600-stranovej správy odmietli konštatovanie, že Paríž "nevidel a prehliadal" prípravy na genocídu z roku 1994.

navaľnyj

Navaľného prepustenie žiada viac ako 400 umelcov z celého sveta

20.04.2021 07:45

Estónsko je pripravené zvážiť poskytnutie azylu ruskému politikovi, ak takáto žiadosť príde.

Armin Laschet

Konzervatívci si vybrali náhradu za Merkelovú, kandidátom na kancelára je Armin Laschet

20.04.2021 07:13

„Chcela som, chcem a zostanem bokom," povedala o debatách o osobe budúceho kancelára Angela Merkelová.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 321435x
Priemerná čítanosť článkov: 29221x

Autor blogu

Kategórie