Založ si blog

Referendum o predčasných voľbách je sebaobranou pred Igorom Matovičom a jeho vládou

Igor Matovič zlyhal nielen ako premiér, ale aj ako človek, chlap a čo je najhoršie, odmieta za to prevziať zodpovednosť. Táto vláda chaosu musí skončiť, predčasné voľby  sú zúfalo, naozaj zúfalo potrebné. Každý jeden deň navyše vládnutia Igora Matoviča je obrovským rizikom a doslova sú ohrozované životy občanov Slovenska. A jasnými slovami o tom hovoria, čísla, dáta a relevantné fakty. Ale tie sú, žiaľ, naozaj otrasné a tragické.

Vláda Igora Matoviča nás dostala na prvé miesto na svete v počte úmrtí na Covid a v počte hospitalizácii (v prepočte na milión obyvateľov)

Potom ako nás Igor Matovič dostal na prvé miesto na svete v počte úmrtí na Coronavírus na milión obyvateľov, netrvalo to dlho a prerazil ďalšie dno. Slovensko sa dostalo na prvé miesto na svete aj v počte hospitalizovaných ľudí s koronavírusom na milión obyvateľov. Na druhej strane tu máme nezvládnutú ekonomickú a sociálnu pomoc, množstvo živnostníkov, podnikateľov a občanov, ktorí sú vďaka neschopnosti a nedostatočnej pomoci tejto vlády na kolenách. Suma sumárum, je tu krvácajúca krajina, obrovská nedôvera voči osobe Igora Matoviča a jeho vláde, ktorá vytvára chaos, zmätok a zúfalstvo. Zúfalstvo ľudí, ale čo je horšie, zúfalstvo v riadení zo strany Igora Matoviča a jeho vlády.  

Prednedávnom sa švédsky kráľ a premiér verejne ospravedlnili a uznali zlyhanie v boji s coronavírusom a veľký počet obetí na ľudských životoch. A to na rozdiel od Slovenska, Švédsko nepatrí medzi krajiny s najhoršími výsledkami na svete. To je prejav hodný naozajstných štátnikov. Je to úprimné, pokorné, ľudské a zároveň odvážne a zodpovedné voči vlastným občanom. A Igor Matovič? Ten zvolá tlačovú konferenciu na ktorej dokázateľne klamal a manipuloval s údajmi a dátami. A namiesto prebratia zodpovednosti za jeho zlyhanie, opäť neváha zbabelo hádzať vinu na vlastných občanov a odborníkov ako na vinníkov tohto katastrofálneho stavu a vynadať im. A tých istých odborníkov následne pozve za rokovací stôl. Toto nevymyslíš, toto je Igor Matovič a jeho vláda.

Referendum o predčasných voľbách je sebaobranu pred vládou Igora Matoviča

Nedôvera voči vláde, nie je vyvolaná nami, opozíciou alebo zbieraním podpisov do referenda. Vyvolal ju Igor Matovič a jeho vláda. Chaos, ktorým vládne, absolútne nezvládnutie koronakrízy, jeho neustále urážky občanov, odborníkov, vedcov, prezidentky.  Je jasné, že Igor Matovič sa bojí referenda, pretože má strach z reakcie ľudí, ktorí majú plný zuby jeho nezvládnutého a životy ohrozujúceho vládnutia. Priznal to napokon aj jeho najbližší človek, minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý uviedol, že núdzový stav je tu aj z dôvodu obavy protestov ľudí.  Obrovské množstvo energie preto venuje Igor Matovič do neustáleho predlžovania núdzového stavu. Núdzový stav má byť pritom iba výnimočným nástrojom vo výnimočnej situácii a nie trvalý stav. Vládna koalícia je povinná nájsť si iné spôsoby boja s pandémiou, ako je trvalé obmedzovanie občianskych práv ľudí na Slovensku. Igor Matovič sa za núdzový stav zbabela skrýva, pretože sa bojí prevzatia zodpovednosti za katastrofálny stav do ktorého dostal Slovensko a oprávnene sa bojí vlastných občanom. Referendum o predčasných voľbách preto vnímame ako sebaobranu pred vládou Igora Matoviča.

Neschopná vláda izoluje Slovensko

03.11.2022

Pred nedávnom Česká republika a Rakúsko zaviedli kontroly na hraniciach. Dôvodom je nelegálna migrácia. Samozrejme, minister Mikulec nevidel žiadny problém a so skromnosťou jemu vlastnou hovoril , že „si plníme svoje úlohy vo vzťahu k schengenskej hranici na 100-percent“. Opačný názor mal český minister vnútra Rakušan, ktorý uviedol, že „celkom úprimne hovorím, [...]

Rozprávate o mafii no jediná a skutočná mafia ste práve Vy!

08.09.2022

Z rozhovoru s bývalým elitným snajperom Kaľavským o špinavých praktikách Matoviča, Lipšica, Mikulca a Hamrana doslova mrazí. Ve´ď posúďte sami, viac nájdete vo videu:

Namiesto riešenia problémov Slovákov sa vláda háda alebo dovolenkuje

15.08.2022

Toto nevymyslíš, toto je jasný obraz vládnutia koalície. Slováci pociťujú historické zdražovanie, čaká nás mimoriadne ťažká jeseň a zima kvôli nedostatku energií, hrozí zdraženie energie a plynu o viac ako sto percent. Namiesto tvrdého makania, aby ľuďom pomohli, si buď veselo chodia po dovolenkách alebo sa hádajú. Riešenie je preto jasné a jediné možné – [...]

zelenskyj

Zelenský kritizuje cenový strop pre ruskú ropu. Chce nižší, nech to Rusov zabolí

03.12.2022 22:13

Cenový strop na ruskú ropu 60 amerických dolárov za barel nie je "seriózny", pretože je pre Moskvu "celkom pohodlný," vyhlásil Volodymyr Zelenskyj.

Jaroslaw Kaczynski

Kaczyński obvinil Nemcov, že chcú opäť vládnuť Európe

03.12.2022 21:15

Keď Nemcom nevyšlo ovládnutie Európy vojensky, chcú to teraz urobiť mierovou cestou, tvrdí poľský politik Jaroslaw Kaczyński.

taška pátranie, muž

Našiel cudziu tašku, vzal si ju. Polícia hľadá muža, ktorý o tom niečo môže vedieť. Poznáte ho?

03.12.2022 20:58

Bratislavskí policajti pátrajú po mužovi, ktorý v predajni bratislavského obchodného centra našiel tašku, ktorú neodovzdal a odišiel s ňou.

ukrajina mariupoľ maxar

Rusi postavili v Mariupole novú základňu. Rozšíril sa aj cintorín, odhalili satelitné snímky

03.12.2022 20:25

Ukrajinské úrady odhadujú, že ruské bombardovanie zanechalo v troskách až 90 percent z mestskej infraštruktúry.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 57
Celková čítanosť: 597884x
Priemerná čítanosť článkov: 10489x

Autor blogu

Kategórie