Založ si blog

1. aprílová „nová“ vláda je naozaj zlým žartom

1. apríla vymenovala prezidentka Zuzana Čaputová „novú“ vládu a „nového“ premiéra Eduarda Hegera. Tento dátum vlastne dokonale vystihuje túto vládu. Predchádzajúca, ale aj táto vláda je zlým žartom. Väčšinu svojho vládnutia venovali hádkam, nechutným osobným urážkam, dohadovali sa cez sociálne siete. Bývalý premiér útočil na každého, cez novinárov, odborníkov,  vlastných občanov,  až po svojich kolegov.  Fatálne sa zlyhalo v oblasti zdravotníctva, pomoci podnikateľom, živnostníkom, ľuďom. Posledný mesiac vláda čelila otvorenej kríze, tak si vláda do slova a do písmena zobrala voľno od vládnutia, neskôr sa pridal aj parlament. A vládna koalícia hrala počas toho ako zomierali ľudia jedno cynické divadlo.

Slovo robí chlapa (dámu?)

Členovia vlády odchádzali jeden za druhým a nechýbali pritom razantné vyjadrenia.  Veď posúďte sami: „Strana SaS priznáva, že uvažovať o variante, že Igor Matovič by zotrval vo vláde, bola chyba“  – Richard Sulík

„Rokovania dospeli do bodu, keď vidím reálne iba dve možnosti: predčasné parlamentné voľby alebo odchod Igora Matoviča a Richarda Sulíka z vlády.“ – Veronika Remišová.

A výsledok, fraška v podobe rošády medzi Igorom Matovičom a Eduardom Hegerom. Iba sa vymenili figúrky a vznikla Matovičova vláda II a všetci členovia vlády v demisii (s výnimkou jedného) sa poslušne vrátili na svoje posty.  Cez médiá si vymenili niekoľko chrumkavých správ a Richard Sulík ponúkol, že napečie vo svojej piecke pizzu. Arogancia voči občanom v priamom prenose, nič sa nezmenilo. 

A odmena za totálne nezvládnuté riadenie štátu pre bývalého premiéra Igora Matoviča?  Mimoriadne dôležitý post vo vláde – ministerstvo financií. Financie tak bude mať na starosti človek, ktorý fatálne zlyhal ako premiér a mal v tejto funkcii historicky najnižšiu podporu v histórii Slovenska. Na poste ministra financií bude človek, ktorý je síce neodsúdeným (z dôvodu premlčania), ale usvedčeným daňovým podvodníkom. Na poste ministra financií bude človek, ktorý nemá morálne  a ani odborné predpoklady na takúto funkciu. Ministerstvo financií nie ej trafika pre vyslúžilých a neschopných politikov. Toto je mimoriadne dôležitý post, najmä v dnešnej extrémne náročnej dobe. Ale to túto vládu nezaujíma.

Falošný mesiáš Igor Matovič

Len si to predstavte, že šéfujete firme, vašou bežnou pracovnou metódou je urážanie, počas porád nadávate kolegom do idiotov. Vlastne ani firmu neriadite, iba sa so všetkým hádate. Firmu vediete do záhuby, absolútne ignorujete odborníkov, ktorí Vám hovoria, že takto to ďalej jednoducho nejde. Škodíte firme a jej klientom, spôsobíte značné škody, zničíte jej povesť doma aj v zahraničí. To má samozrejme svoje dôsledky a nedôveruje Vám hádam 80 % zákazníkov. Vaši kolegovia spolu so zákazníkmi žiadajú Váš odchod, upozorňujú na vaše nezvládateľné správanie a neschopnosť riadiť firmu. Potom všetkom sa postavíte pred zamestnancov a zákazníkov a poviete im, že ste obeť, bola to vlastne ich chyba, ale nehneváte sa na nich, dokonca im veľkodušne odpúšťate. A za odmenu sa spravíte viceprezidentom firmy, ktorý ma na starosti financie a dosadíte svojho verného a lojálneho kolegu formálne do vedenia. Prvoaprílový žart? Nie, sme v 21. storočí a namiesto pokorného ospravedlnenia sa za nezvládnuté vládnutie a 10 000 obetí koronavírusu tu máme falošného mesiáša Igora Matoviča, nového ministra financií.

Vláda bez úcty k sebe samým a občanom

Je to tá istá vláda, ktorá už toľkokrát zlyhala v boji s pandémiou, v podpore podnikateľom, živnostníkom  a občanom. Vláda, ktorej sú prednejšie hádky a spory ako ľudia.

Vláda, ktorá nemá úctu k sebe samým a ani k občanom. Táto vláda je jeden zlý vtip. Ale čo je smutné, účet za ten vtip platia občania a budú ho platiť aj naďalej.

Papaláši si vymenili stoličky a ľudia nemajú z čoho žiť

09.04.2021

Vláda zdecimovaná hádkami sa na malú chvíľku tvárila, že je všetko v poriadku, aj keď od začiatku bolo jasné, že je to jedna fraška. Igor Matovič si vymenil miesto s Eduardom Hegerom, vrátil sa dokonca aj Milan Krajniak na post ministra práce a chaos môže pokračovať. Pokoj vydržal na pomery tejto vlády neuveriteľne dlho, až pár dní. Igor Matovič [...]

Nedôstojná fraška a divadlo s odstúpením ministra Krajčího dokonané a vládna karavána chaosu ide ďalej

15.03.2021

Posledné dni sa namiesto boja proti korone a pomoci ľudom opäť vládna koalícia zmietala v kríze. Akýmsi zázračným liekom vyriešenie koaličnej krízy malo byť odstúpenie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Tomu predchádzali viaceré šokujúce vyjadrenia, dnes, už bývalého ministra. Nedávno priznal, že vláda na svojom zasadnutí v decembri vedela, že [...]

Referendum o predčasných voľbách je sebaobranou pred Igorom Matovičom a jeho vládou

24.02.2021

Igor Matovič zlyhal nielen ako premiér, ale aj ako človek, chlap a čo je najhoršie, odmieta za to prevziať zodpovednosť. Táto vláda chaosu musí skončiť, predčasné voľby sú zúfalo, naozaj zúfalo potrebné. Každý jeden deň navyše vládnutia Igora Matoviča je obrovským rizikom a doslova sú ohrozované životy občanov Slovenska. A jasnými slovami [...]

navaľnyj

Navaľného prepustenie žiada viac ako 400 umelcov z celého sveta

20.04.2021 07:45

Estónsko je pripravené zvážiť poskytnutie azylu ruskému politikovi, ak takáto žiadosť príde.

Armin Laschet

Konzervatívci si vybrali náhradu za Merkelovú, kandidátom na kancelára je Armin Laschet

20.04.2021 07:13

„Chcela som, chcem a zostanem bokom," povedala o debatách o osobe budúceho kancelára Angela Merkelová.

Walter Mondale

Zomrel Carterov viceprezident Walter Mondale, mal 93 rokov

20.04.2021 06:53

Do politiky Mondale vstúpil v roku 1948 a pôsobil v nej viac ako polstoročie.

Johnson & Johnson

ONLINE: EMA povie, čo s vakcínou Johnson & Johnson

20.04.2021 06:00, aktualizované: 07:21

EMA skúmala niekoľko prípadov krvných zrazenín po očkovaní vakcínou Johnson & Johnson. Čaká sa na jej verdikt.

Matúš Šutaj Eštok

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 321427x
Priemerná čítanosť článkov: 29221x

Autor blogu

Kategórie